Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i pieczenie w lewej części brzucha (nadbrzusza, śródbrzusza i podbrzusza)


Gość marcel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 31 lat. Od jakiegos czasu odczuwam bóle, pieczenie, rozciąganie w lewej cześci brzucha (nad-, pod- i śródbrzusze). Czasem bóle się zaczynają jak się obudzę. Czasem jak coś zjem na śniadanie. Czasem ból się pojawia na plecach poniżej żeber. Czasem boli mnie koło kręgosłupa na wyskości kręgosłupa piersiowego. Czasem ból się nasila po jedzeniu lub nawet w jego trakcie. Pijąc alkohol przez pierwsze kilka minut ból się odrobine zwiększa, a potem praktycznie ustępuje. W nocy nic mnie nie boli. Czasem zaczynając jeść posiłek od razu czuje jakbym miał kamienie w brzuchu lub żołądku, a czasem moge jesc do woli czujac maly dyskomfort w lewej czesci nadbrzusza zaraz pod żebrami. Czasem czuję ból po lewej stronie ciała. Praltycznie cały czas (od rana do wieczora) czuję napięcie po lewej stronie brzucha. Czasem się zdarza, że przechodzą mnie dreszcze. NIe odbija mi się, nie wymiotuję, mam apetyt, morfologia krwi jest w normie. Ale ciągle mnie boli lewa strona brzucha. - czy może to być rak trzustki? - czy moze to być jakiś guz w jamie brzusznej? - czy tak sie moze objawiac ibs? - jesli może to być trzustka to jakie są objawy jej patologii? czy jeśli bylaby to patologia trzustki to dawałaby swe znaki przy kazdym lub po kazdym posilku? Jak działa alkohol na chora trzustke? - jak działa alkohol na chora dwunastnice i zoladek? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy może to być rak trzustki? na podstawie takich objawów raczej nie można wysnuwać od razu podejrzenia raka trzustki - czy moze to być jakiś guz w jamie brzusznej? taka możliwość istnieje choć raczej jest to mało prawdopodobne, trzeba by wykonać podstawowe badania (np. USG jamy brzusznej, RTG kręgosłupa), aby wysnuć jakąkolwiek diagnozę - czy tak sie moze objawiac ibs? raczej nie są to obajwy IBS, patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_jelita_dra%C5%BCliwego jesli może to być trzustka to jakie są objawy jej patologii? czy jeśli bylaby to patologia trzustki to dawałaby swe znaki przy kazdym lub po kazdym posilku? - takie bóle mogą być związane z patologią trzustki, ale oprócz bóli występowały także np. zaburzenia w oddawaniu stolca (np. stolce tłuszczowe), celem określenia patologii w zakresie trzustki należałoby wykonać USG i badanie enzymów trzustkowych: amylaza i lipaza Jak działa alkohol na chora trzustke? - jak działa alkohol na chora dwunastnice i zoladek? działa bardzo niekorzystnie wyzwalając stan zapalny lub zaostrzając stan zapalny trzustki czy też śluzówki żołądka czy też dwunastnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze, jesli bylaby zmiana nowotworowa na trzustce lub żołądku lub stan zpalny to czy za każdym spożyciiu alkoholu lub cięzkiego posiłku czułbym dyskomfort i ból? Bo czasem po jedzeniu różnych rzeczy i piciu alkoholu ni zawsze mnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pan zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma ewidentnych objawów choroby nowotworowej. Trzeba z reguły przeprowadzić cały panel badań, aby wykluczyć proces nowotworowy. Takie pytania i odpowiedzi to czysta gdybanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam 21 lat. Od kilku miesięcy mam dziwne dolegliwości. Miałam kilkukrotny atak bólu prawej strony żeber promieniujący do pleców: szczypanie, brak tchu, zwiększone ciśnienie a potem szybki spadek z utrata przytomności. Nie konsultowałam tego z lekarzem. Jednak od miesiąca mam dolegliwości tym razem brzucha nadbrzusza i podbrzusza z promieniującym bólem lewej strony pleców kręgosłupa i lędźwi z towarzyszącymi wymiotami. Nie mogę jeść potraw z nabiału pić soków zaczyna mnie piec w żołądku czasami mam zgagę. Palę papierosy, nie piję alkoholu, mam nadwagę, ale ostatnio schudłam kilka kilo, nie jem mięsa, odżywiam się niesystematycznie większość potraw suchych.Jem mało ponieważ czuje w żołądku pełność po połowie małej bułki jakby coś mi uwierało. Byłam w szpitalu dwa razy kiedy złapał mnie silny atak bólu ( nie do wytrzymania) jeden z lekarzy stwierdził że najprawdopodobniej mam coś z nerką( kolka nerkowa) zrobił mi badania krwi i moczu. Krew w porządku ale zapalenie moczu po czym dał mi antybiotyk i wysłał do domu. Drugim razem inny lekarz stwierdził że mam coś z trzustką podał kroplówkę leki przeciw bólowe i antybiotyk mówiąc że jeśli się coś takiego zdarzy mam udać się do przychodni i tam lekarz skieruje mnie na gastroskopie usg itd. aby stwierdzić faktyczną chorobę. Lekarz w przychodni zwiększył mi dawkę leków na silniejsze i kazał przyjść za miesiąc jeśli bóle nie ustąpią i zbadać mocz czy nadal jest infekcja. Jestem trochę poruszona tym że każdy mnie zbywa i dlaczego tym że jestem młoda nie rozumiem mam czekać aż będę poważnie chora wtedy będzie za późno na wyleczenie. jestem upszedzona co do lekarzy gdyż trzy lata temu będac w ciąży lekarz twierdził że jestem młoda i mam czas na jakiekolwiek badania tak długo zwlekał że w 12 tyg.ciąży inny lekarz stwierdził że płód od kilku tyg. był martwy gdyby nie dolegliwości z mojej strony pewnie bym nawet o tym nie wiedziała. mam pytanie czy te dolegliwości mogą oznaczać nowotwór trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to coś z nerkami? u mnie objawiało się dreszczami, gorączką i bólem w okolicy pleców. potem pojawiły się jeszcze problemy z oddawaniem moczu i krew...miałem dość silną kurację, bodajże cipronex 500mg dwa razy na dobę. na drugi dzień juz mogłem się ruszać, bo było już bardzo źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do 21-letniej

Koleżanko masz kamicę pęcherzyka żółciowego. Zrób badania USG jamy brzusznej i wszystko będzie wiadomo. Miałam identyczne objawy i jestem po laparoskopowej operacji wycinania pęcheżyka żółciowego *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ja również mam takie objawy,bóle lewej strony brzucha ,praktycznie one sa cały czas.raz większe,raz mniejsze.w nocy nie boli mnie nic.nie wiadomo od czego sa te dolegliwości.są przypuszczenia ze to od kręgosłupa.czekam teraz na rezonans magnetyczny.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dzezabel

Witam mam pytanie mam dziwne pieczenie po prawej stronie brzucha pod źebrami nasila sie gdy wypije alkohol na drugi dzień najbardziej wiem ze mam kamień w woreczku źółciowym co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry mam 25 lat od pary tygodni po zjedzeniu czegoś ostrego na drugi dzień mnie skręca w jelitach i boli w podbrzuszu lewa strona po wypróżnieniu jest ulga zjem coś kwaśnego to biegunka odrazu. a od 2 dni mam uczucie szczypania i często oddawanie moczu ból lewej strony brzucha drętwienie nogi i promieniujący ból od pleców częste oddawanie stolca ciemny koloru brązowy, uczucie nudności u potliwość, temperatura 36 co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Moja Żona ma podobne objawy - ciągły ból po lewej stronie brzucha.Robiła już USB brzucha, była u endokrynologa i kardiologa. Robiła też prześwietlenie klatki piersiowej i wszystkie niby jest ok, a ból nie ustępuje. Lekarze sugerują nerwobóle, ale nie wiemy czy nas zbywają, czy tak rzeczywiście jest Czy ktoś z wyżej pytających został zdiagnozowany i może podzielić się informacją? Szczególnie *ciekawy* jest fakt iż nawet małe dawki alkoholu powodują zmniejszenie/zniknięcie bólu na jakiś czas. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam 29 lat i także mam bóle w nadbrzuszu najbardziej z lewej strony od mostka promieniujący do kręgosłupa. w lipcu 2014 miałam robioną gastroskopię i wykryto zapalenie opuszka dwunastnicy dostałam aulin i helicid. kolon skopię tez miałam w sierpniu 2014 i wszystko ok. tydzień temu miałam robione usg jamy brzusznej bo bałam się że to trzustka ale w opisie trzustka prawidłowa. wątroba prawidłowa nerki prawidłowo tylko wykazało napisze jak to opisali: Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, w ścianie hyperechogeniczne odbicie 5 mm z rewerberacjami - może być złóg cholesterolowy w ścianie , bez złogów w świetle pęcherzyk. NL ok i UKM-y też ok. niby mnie to uspokoiło ale dałam opis do gastrologa i on powiedział że mogą to być kamienie ale nie muszą a może być coś z jelitem grubym i będzie potrzebna druga kolon skopia. moje pytanie tylko czy powinnam zrobić inne dalsze badania i na co? mocz ok także wyszedł bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×