Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna rany i zbieranie się płynu po usunięciu wyrostka


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdjęciu szwów rana pooperacyjna zaczęła puchnąć a szew rozszerzać, 3 dnia po zdjęciu zgłosiłem sie do chirurga, zrobił mi dziurę w szwie wielkości czubka palca, wycisną płyn i założył opatrunek, jutro mam sie zgłosić na kontrole. W tej chwili ten szew wygląda okropnie, nadal jest naprawdę dość szeroki i skóra z schodzi z niego w rożnych miejscach . Proszę o rade ? Czy ten szew zostanie taki szeroki? dlaczego tak sie dzieje i czy ta dziura powinna być ponownie zaszyta ? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi konkretnie odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Niestety czasami dochodzi do trudno gojących się ran po wycięciu ropowiczo zmienionych wyrostkach robaczkowych. Dziury nie zaszywa się ponownie. To taki wentyl bezpieczeństwa. Przez ten otwór może swobodnie wydzielać się płyn przesiękowy zapalny, nie gromadząc się. Zgromadzony płyn podskórnie mógłby zamienić się w ropień. Blizna po leczeniu takiej zapalnej rany niestety zostaje z reguły szeroka. Proszę stosować się do zaleceń chirurga, a na pewno rana zagoi się odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu tej dziury przez chirurga szew zaczął puszczać i od 5 dni mam otwartą rane szerokości dwóch małych palców, zalecano mi oczyszczać i 3 razy dziennie zmieniać opatrunek do czego sie stosuje. Powiedziano mi również bym przed zmianą opatrunku ogrzewał ją termofor, jak działa te ogrzewanie ? jest to pomocne ? i czy po zszyciu rana będzie dużo gorzej wyglądała niż przy pierwszym szyciu ? Bardzo dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa te ogrzewanie ? - ogrzewanie ogranicza proces zapalny i przyspiesza gojenie przez zwiększenie ukrwienia tkanek jest to pomocne ? - oczywiście i czy po zszyciu rana będzie dużo gorzej wyglądała niż przy pierwszym szyciu ? - takiej otwartej rany już się nie zaszywa, musi ona powoli wyziarninować (aby rana zgoiła się dokładnie od środka) i zabliźnić, takie jest typowe, prawidłowe postępowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj miałem zaszywaną rane, wydaje mi sie że była zbyt szeroka by mogła się zabliźnić, otwarcie na wielość na około 4 cm i długości 8-10cm. Czy po za szyciu powinienem brać jakieś antybiotyki ? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×