Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz nad jądrem połączony żyłą


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Witam mam 21 lat.Jakiś rok temu wyczułem u siebie nad prawym jądrem guzek wielkości grochu.Zlekceważyłem to wtedy.Ostatnio guz sie powiększył do rozmiarów ok 1cmx1cm może trochę mniej.Umiejscowiony jest ok 1cm nad prawym jądrem i jest z nim połączony jakby jakąś żyłą.Sam guz przy dotyku mnie nie boli ale czuję ból w podbrzuszu po prawej stronie i czasem w plecach na dole również po prawj stronie.Odczuwam również wrazenie ciasnoty w worku mosznowym,jakby brakowało tam juz miejsca..Przy oddawaniu moczu nic mnie nie boli,kiedy się ruszam też nie,dopiero kiedy usiądę zaczynam odczuwać ból podbrzusza.Jądra nie sa spuchnięte maja jak na moje oko taka sama wielkość.Niepokoje się ze to może być rak gdzieś wyczytałem ze przewaznie nowotwór znajduje sie nad jadrem.Niedługo wybieram sie do urologa bo naprawdę sie przestraszyłem,ale do tego czasu chciałbym poznać opinię specjalisty.Boję sie ze to rak albo że jestem bezpłodny.I jeszcze jedno pytanie,czy mam się ogolić przed wizytą u urologa?Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenić czym może być ten guz bez badania bezpośredniego. Raczej taki guz poza jądrem nie wskazuje na raka. Być może to jakaś torbiel wywodząca się z powrózka nasiennego. Trzeba udać się na konsultację w tej sprawie do urologa. Takiego typu guzki nie mają wpływu na płodność. Nie trzeba absolutnie się golić do tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×