Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liposukcja tłuszczaków


Gość gosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stappler

Lepiej to usunąć chirurgicznie i poddać badaniu histopatologicznemu. Zawsze jest niebezpieczeństwo, że w takim tłuszczaku tkwi przemiana nowotworowa typu złośliwego. Po liposukcji tkanka zostaje zniszczona i nie można ją przebadać histopatologicznie. Poza tym są często wznowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycja29

Miałam 2 tłuszczaki jeden na ręku wielkosci ok 4mm srednicy i na glowie ok 7mm srednicy. pojawily sie one ok 17 roku zycia. moj pediatra powiedzial ze lepiej z nimi nic nie robic. no i dalej juz nie pytalam. mam teraz 29lat i one zaczely znanikac. ten na rece ma ok 2mm srednicy a ten na glowie ok 4mm. teraz zastanawiam sie czy faktycznie to sa tluszczaki. co jesli to jakies pasozyty? skoro zanikaja? musze nadmienic ze kolezanka opowiedziala mi sytuacje ze miala tluszczaka kolo oka, ktory zaczal bolec. poddala sie usunieciu i lekarze stwierdzili ze nispodziewali sie ze tluszczak ten bedzie 3krotnie wiekszy w srodku niz wygladal na zewnatrz. i ze ogolnie powiedzieli jej lekarze, ze jesli taki tluszczak jest na glowie powinno sie je usowac. no wlasnie moje pytanie 2- czy jest wskazaniem do usuniecia takiego tluszczaka skoro znajduje sie na glowie? co mam zrobic? prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,,,,mam na ramieniu dużą kule która parę lat wcześniej była wielkości ziarnka kawy i nie bolała obecnie nie mogę ruszać ręką i mnie bardzo boli a już nie mówię jak przychodzi zmiana pogody tzn,, deszcz i duża wilgoć praktycznie nie funkcjonuje mi ręka,,co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu dostałem takiego czegoś ( nechaniczne podrażnienie czegoś co już było w zalązku) . Dostałem antybiotych i 4 dni ładnie wyschło . Teraz znowu sobie to podrażniłem i sie powiększyło . Mam zamiar jeszcze raz zastosować antybiotyk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ja natomiast mam tluszczaki na plecach nie mage isc na basen nie moge ubrac stroju komielowego bo ih jest mnustwo wstydze sie tego i to bardzo co moge zrobic zeby je wszystkie zlekwidowac to kak wyglada ochydnie czy polscy dermatolodzy maga mi w tym jokos pomoc bardzo bym prosila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×