Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis ac


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu przeszedłem badanie gastrofiberoskopowe rozpocząłem już leczenie, ale chciałem się dowiedzieć coś więcej na temat mojej dolegliwości ( od lekarza prowadzącego nie łatwo się coś dowiedzieć ) a mianowicie jakie jest prawidłowe jej tłumaczenie, jak długo może wyglądać takie leczenie co mogło być przyczyną takiej choroby? i wreszcie czy mogę spodziewać się w przyszłości jakiś problemów związanych z obecną chorobą. Za odpowiedź z góry dziękuje. Poniżej opis wyników badania: Przełyk prawidłowy. Wpust otwarty. Błona śluzowa żołądka w całości zapalnie zmieniona rozpulchniona z punktowym przekrwieniem zwłaszcza w części przyodżwiernikowej. Odźwiernik kształtny drożny. Opuszka XII-nicy i gastroskopia odwrócona bez zmian. Pobrano test na H-P. DGN. Gastritis ac. Test na HP (+++) Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis ac. - oznacza ostre zapalenie błony śluzowej żołądka Test na HP (+++) - oznacza znacznego stopnia zakażenie bakterią Helicobacter pylori Leczenie polega na podawaniu przez około tydzień dwóch antybiotyków oraz przez miesiąc leków obniżających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek. Dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka. Z reguły takie leczenie jest wystarczające. Powód takie zapalenia może być różny (stres, nieodpowiednia dieta, nadużywanie leków i używek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×