Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Infiltratio adenocarcinomatosa


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w odczytaniu wynikow. Infiltratio adenocarcinomatosa(M-8140/3). Fr. wiezadla watrobowo-dwunastnicznego fragment tk. tluszczowej z powierzchownymi drobnymi szarawymi guzkami. Z gory dziekuje za pomoc i poswiecony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciek gruczolakoraka (statystyczny numer kolejnego badania histopatologicznego. Jest to naciek raka prawdopodobnie pobrany z z więzadła wątrobowo-dwunastniczego. Nie znam szczegółów klinicznych, aby przekazać więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Mama miala miec usuniety woreczek zolciowy po otwarciu okazalo sie ze Jak to okreslil lekarz cos jest rozlane. Pobrali wycinki Carcinoma peritonei Meta ad he. Nie mam zielonego pojecia co to wiem tyle ze jestem przerazona. Nic nie wiem czy jest to zlosliwe i bardzo grozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze jeszcze raz prosze o pomoc moze te dane beda pomocne Rozpoznanie mnogie zmiany naciekajace w jamie brzusznej, wodobrzusze. Rozpoznanie histopatologiczne Infiltratio adenocarcinomatosa. Laboratorium Analityka ogólna Mocz ogólny plus osad Odczyn(pH) kw() Ciężar wł 1030() Białko 0,0mg/dl Cukier 0,0 g%() Urobilinogen wn() Bilirubina nb() Nablonki pł płaskie bardzo licze w prep Leukocyty 4-5 wpw() Inne bakterie liczne w prep, Hematologia Koagulologia-układ krzepniecia INR 1,21() APTT 28,1 s () Morfologia 8-parametrowa RBC 4,88 10^6/ul() HCT 39,8%() MCV 81,6 um^3() RDW 11,3%() HGB 13,3 g/dl(0 MCH 27,3 pg() MCHC 33,4 g/dl(0 PLT 299,0 10^3/ul() MPV 9,9 um^3() WBC 6,9 10^3/ul() RDWP 12,9 10^3/ul Biochemia Jony Na 140,0 mEq/1() K 3,92 mEq/1() Nerkowe Kreatynina 0,84 mg/dl() Glukoza 83,0 mg/dl Prosze o pomoc wizyte u onkologa mamy dopiero w poniedziałek póki co mama czuje się bardzo dobrze nic ja nie boli ma apetyt nie spada z wagi, nie wymiotuje jakby nic sie nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×