Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyraźny guzek po lewej stronie powyżej penisa a żylaki powrózka


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat pewnego razu zacząłem odczuwać rozlany ból w okolicy pachwinowej lewej promieniujący do lewego jądra i nawet uda. Stwierdzono że są to żylaki powrózka nasiennego. Zastanawia mnie jeszcze jeden objaw który u mnie występuje a nie spotkałem się z jego opisem na tym forum mianowicie występuje u mnie niewielki, miękki guzek po lewej stronie powyżej prącia, mniej więcej na wysokości więzadła pachwinowego. Pojawia się w momencie parcia (urasta o ok 2 cm), a zanika gdy go uciskam w kierunku serca, po czym znów się pojawia gdy ponownie wytworzę tłocznie brzuszną, lub po prostu trochę postoje, pochodzę, popracuje... zasadniczo rano nie ma po niej śladu. Moja koncepcja jest taka, że jest to właśnie ta poszerzona żyła jądrowa która jest powiększona również w obrębie jamy brzusznej. Czy taki objaw również pasuje do żylaków powrózka nasiennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może to być rzeczywiście powiększona żyła jądrowa (najczęściej żylak), ale takie objawy mogą tez wskazywać na istnienie przepukliny pachwinowej. Radziłbym w tej sprawie jednak udać się do chirurga, który zwykłym badaniem ręką może stwierdzić co to jest i wytłumaczy czym może być ten okresowo pojawiający się guzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×