Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Treningi aerobowe a kamienie żółciowe


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam pytanie: Czy cwiczenia aerobowe takie jak (bieganie, jazda na orbitreku) sprzyjają powstawaniu kamieni żółciowych? Przeczytałem w internecie że odchudzanie sprzyja temu zjawisku powstawania kamieni. Chodzi to o diete czy o cwiczenia fizyczne? Nie dawno usunięto mi pęcherzyk żółciowy i chciałbym uniknąc powstawniu kamieni w pozostałych przewodach.I jeszcze jedno: Czy ból nadgarstka prawej ręki jest czymś normalnym po zabiegu laparoskopii( 3 tyg. temu był zabieg)? Czekam na odpowiedziec i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cwiczenia aerobowe takie jak (bieganie, jazda na orbitreku) sprzyjają powstawaniu kamieni żółciowych? - nie, absolutnie nie Chodzi to o diete czy o cwiczenia fizyczne? - chodzi głównie o dietę i bardzo szybki efekt odchudzania (duży spadek masy ciała w krótkim czasie) Czy ból nadgarstka prawej ręki jest czymś normalnym po zabiegu laparoskopii( 3 tyg. temu był zabieg)? - taki ból nadgarstka na pewno nie ma nic wspólnego z przebytym zabiegiem, proszę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, być może trzeba będzie wykonać RTG ręki, po badaniu lekarz zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proteza w drogach żółciowych a ćwiczenia siłowe. Witam! Jestem po usunięciu kamieni z dróg żółciowych poprzez gastroskopię. Następnie po żółtaczce mechanicznej, którą przeszłam wprowadzono u mnie protezę do dróg żółciowych. Mam ją już 5 tygodni. moje pytanie - to czy mogę z protezą korzystać z siłowni czy też lepiej poczekać na usunięcie. pozdrawiam i czekam na odpowiedź Emilia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×