Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne po wycięciu znamienia


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Panie dr jestem po usg węzłów chłonnych. Jestem też po zabiegu wycięcia znamienia 2 tygodnie temu o czym pisałam. Doktorze taki mam wynik usg: w prawym dole nadobojczykowym widoczny pojedyńczy zatokowy węzel o wym. 13x6mm* wzdłuż naczyń szyjnych po stronie prawej widoczne nieliczne drobne zatokowe wezły do 6mm. W prawej okolicy podrzuchwowej widoczny zatokowy wezel o wym 13x4mm. W lewej okolicy podrzuchwowej wezel zatokowy 13x3. W okolicy karkowej po stronie prawej dwa wezly zatokowe o wymiarach 13x5 i 9x5. W okolicy karkowej po stronie lewej podobny wezel pojedynczy o wymiarach 18x9 mm. Co oznaczaja zatokowe wezly chlonne i czy te wszysykie wezly moga byc po zabiegu wyciecia znamienia, ktorym bylo znamie barwnokowe po prostu. Te ktore byly wyczuwalne okazaly sie malutkie, reszty nie wyczuwam. Bede wdzieczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węzły zatokowe znaczą, że są raczej typu odczynowego, jako reakcja zapalna. Węzłów jest sporo i to dość znacznie powiększone. Proszę w tej sprawie udać się do chirurga na kontrolę. Trzeba rozważyć pogłębienie diagnostyki czyli ewentualna biopsja cienkoigłowa węzła czy też pobranie całego węzła do badania histopatologicznego. Tak bardzo zmienione węzły chłonne raczej nie występują po prostym zabiegu usunięcia znamiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×