Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe torsje


Gość k

Rekomendowane odpowiedzi

Od mniej więcej miesiąca,w zasadzie przez cały czas,i niezależnie od tego czy jestem na czczo,zaraz, czy już jakiś czas p posiłku,mam mdłości,jest mi niedobrze,uczucie podobne do momentu jakbym miała zaraz zwymiotować,chociaż nigdy to nie następuje.Szybciej niż zwykle następuje też uczucie nasycenia po posiłku.Nie występują żadne bóle ani skurcze,defekacja w porządku. Nie jestem w ciąży,jak dotąd nie wystąpiły też żadne objawy infekcji ani stanu zapalnego. Nigdy wcześniej nie miałam problemów żołądkowych. We wrześniu 2009 przeszłam laparoskopowe usuwanie pęcherzyka żółciowego.Być może jestem ostatnio w stresie,ale bywały gorsze chwile, co nigdy nie objawiało się problemami gastrycznymi. Nie zmieniałam w ostatnim czasie diety,nie jestem na nic uczulona,nie biorę żadnych leków,nie zmieniłam otoczenia. Czy powinnam się tym przejmować,i/lub w którym momencie powinnam się z tym udać do specjalisty. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się do gastroenterologa. Takie objawy mogą sugerować niewydolność wpustu żołądka lub nawet przepuklinę rozworu przełykowego. Objawy wskazują na czynnościowe zaburzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego. Trzeba rozważyć wykonanie badania gastroskopowego i być może manometrii przełyku (badanie czynnościowe wskazujące na funkcjonowanie przełyku, ciśnienia w różnych odcinkach przełyku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×