Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podrażniona śluzówka żołądka


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

W szpitalu zrobiono mi gastroskopię i powiedzieli ze mam podrażnioną śluzówkę! Nie dali w sumie żadnych leków... mam bardzo bolesne bóle najczęściej w nocy! nie mogę praktycznie nic jeść bo dostaję ataki.. jest to ból którego nie potrafię opisać.. czuję jakby wykręcało mi wszystkie wnętrzności w brzuchu ... ból aż czuję gdzieś pod łopatkami na plecach... za każdym razem myślę ze to te ostatnie godziny.. co robić??? jem tylko jakieś zupki kaszki czasami ziemniaki i gotowane mięso... nie mam na to już siły.. PROSZĘ O POMOC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnego opisu gastroskopii, aby stwierdzić co dokładnie dzieje się z błoną śluzową żołądka czy dwunastnicy, żeby ewentualnie stwierdzić czy wymagane jest leczenie. Zapewne wynik był prawidłowy dlatego nie włączono leczenia. Nie wiem czy też zostało wykonane USG jamy brzusznej. Trzeba by również ocenić stan narządów miąższowych jamy brzusznej. Ból też może być spowodowany patologią w zakresie kręgosłupa. Trzeba by wykonać RTG odcinak piersiowego i być może też lędźwiowego. O tym wszystkim jednak powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to tzw. inhibitory pompy protonowej.Wszystkie te lekii stosuje sie w stanach zapalnych żołądka.Jest ich dużo.Wszystko zależy od lekarza jaki lek przepisze.Ja brałam przez miesiąc controloc20 a potem polprazol i te leki mi pomogły.No i dieta lekkostrawna przy tym wskazana.Życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×