Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pogrubione i obolałe miejsce w pachwinie


Gość donia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 2 miesiące po operacji byłam na kontroli ,lekarz mówi że jest dobrze ,ale ja mam pogrubioną bliznę pooperacyjną i bolesność w okolicy pachwiny nawet jak siedzę to czuje ból,który promieniuje mi na udo ,wcześniej było dużo lepiej ale ja wyczuwam coś takiego że mogę pewną wypukłość wcisnąć do środka a za chwilę znowu się pojawi .Wydaje mi się że to przepuklina ,lekarz mówi że za miesiąc da mi zdolność do pracy a ja się obawiam czy dam sobie radę.Pracuje na kuchni wiec muszę podnosić duże garnki.Czy moje obawy są słuszne ,czy mogę iść do pracy ?nie mam wszytej siatki .Bolesność jest większa na drugi dzień po dotyku operowanej blizny,czy nie powinnam tam w ogóle dotykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli badał Panią chirurg i nie stwierdził przepukliny to zapewne jej nie ma. czasami takie dolegliwości i obrzęki w bliźnie pooperacyjnej występują bardzo długo (nawet 6-9 miesięcy). To typowy stan spowodowany uszkodzeniem drobnych nerwów podskórnych w czasie zabiegu. Potrzeba czasu, aby takie nerwy się zregenerowały. Czy będzie Pani zdolna do pracy czy też nie o tym zadecyduje chirurg bezpośrednio po badaniu. Proszę nadmiernie nie dotykać tej okolicy pooperacyjnej, gdyż uwrażliwia Pani tylko te nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×