Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cechy przepukliny roztworu przełykowego i zapalenie żołądka


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o przetłumaczenie wyników glukoza88 .mocznik-21,5. kreatynina-0,87. bilirublina-0,39 amylazy w surowicy-59 . amylazy w moczu - 868 czy przez podejrzenie ostrego zapalenia trzustki czy po tych wynikach mozna to stwierdzic? dodatkowo po badaniu gastroskopowym stwierdzono * PRZEŁYK* gładkoscienny,błona sluzowa prawidłowa,linia z nierówna pozazebiana pozostaje w łacznosci z fałdami żoładkowymi,Wpust proksymalnie i w inwersji wykazuje cechy przepuklinyroztworu przełykowego,w czasie badania widoczne zarzucanie tresci zoładkowej do przełyku. ZOŁADEK* tresc żółciowa,fałdy podatne na inusflacje,błona śluzowa zoładka znacznie przekrwiona ,obrzeknieta,granulowana, bardzo krucha . odżwiernik ziejacy. leczenie nolpaza 40 2x dziennie i gasprid 10 2x dziennie oczywiscie dieta czy to pomorze? bardz długo mam dolegliwosci wyleczono mi polipy i helikobaktera. Bóle sie powtarzaja co jakis czas juz sama nie wiem czy to żołade czy trzustka , Prosze o porade i czy to moze byc trzustka? Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na podstawie przedstawionych powyżej wyników badań laboratoryjnych nie można stwierdzić ostrego zapalenia trzustki. Wyniki badań obrazowych wskazują na przepuklinę rozworu przełykowego, niewydolność odźwiernika mogącą przejawiać się refluksem żółciowym oraz ostry stan zapalny błony śluzowej żołądka. Leczenie jest prawidłowe. Należy czekać na skutki tego leczenia. Do rozważenia po 3 miesiącach kontrolna gastroskopia. W razie nieskuteczności leczenia zachowawczego do rozważenia leczenie operacyjne przepukliny rozworu przełykowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 lat mam problemy z żołądkiem. Wszystko zaczeło sie od przedzwignięcia w pracy. Po badaniu USG okazalo się że kresa biała rozeszła mi się na około 2 cm az do pępka ale nie pękła. Wtedy zaczeły sie moje problemy z żolądkiem. Dostałem zapalenia blony śluzowej żolądka i jakieś lekkie zmainy w roztworze przełyku. Tak mi napisali po badaniu gastroskopi. Po wyleczeniu zapalenia dolegliwości nie ustawały i nadal był ból brzucha a zwłaszcza mocne pulsowanie przy pępku po wysiłku fizycznym i w chwilach stersowych. Często mam teraz mdłości i niestrawnośc. Zaczołem pić siemie lniane ale prawie wogule nie pomaga. Co powinienem zrobić bo już mam tego dosyć.. A z tego co wiem to proponują mi zszycie kresy białej, lecz nie gwarantują poprawy... proszę o Pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×