Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększony węzeł chłonny? czy ślinianka?


Gość Zmartwiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiony

Witam serdecznie mam 27 lat. Mam zdiagnozowany Refluks oraz Zespol jelita drazliwego. Od prawie roku lub wiecej zauwazylem ze mam powiekszony wezel chlonny w sasiedzywie lewej slinianki podzuchwowej oraz troche mniej powiekszony jakies 2 cm nizej. Byłem u laryngologa ktory powiedzial mi ze mam ropne migdałki(po naduszeniui na nie patyczkiem) i przepisal antybiotyk ktory wcale nie pomogl(bralem forcid 1000 oraz bioparox) - Troche dziwne poniewaz wezel mam powiekszony od ponad roku a zapalenie migdlakow pewnie tak dlugo u mnie nie trwa. Dodam budze sie w srodku nocy z suchym szczypiacm gardlem, jak wezme glebszy oddech cieplego powietrza np w samochodzie to zaraz kaszle, i mam uczucie guli w gardle jakby zalegala tam gesta slina(nie jest to flegma a galaretowata przezroczysta zawiesina - moze to efekt refluksu ktory takze na bierzaco lecze) 2 miesiace temu pojechalem dla swojego spokoju na usg szyi. Wynik to 2 powiekszone wezly chlonne o charakterze odczynowym jeden nizej a drugi wiekszy w sasiedztwie niezmienionej slinianki. Robilem badania krwi tydzien przed tym usg(morfologia i ob) byly w normie. Dodam ze mam apetyt ostatnimi czasy mocno przytylem W zwiazku z tym mam nastepujace pytania do Pana doktora? 1. Czy chore gardlo moze byc nastepstwem trwajacego 8 lat refluksu? 2. Dodam ze w ciagu ostatnich lat czesto psuly mi sie zeby i leciala z nich ropa?Ostatnii rok mam z nimi spokoj ale trocvhe juz wczesniej z nimi przeszedlem. Czy ten wezel moze byc nastepstwem tego? 3. Czy mozliwe ze antybiotyk nie wyleczyl ropnych migdalkow? i ze utrzymuja sie one np przez 2 lata i maja charakter przewlekly i wogole nie odczuwalny przezmnie jesli chodzi o objawy? 4. Czy mozwlie ze na usg radiolog sie pomylil i to nie powiekszony wezel chlonny a powiekszona slinianka podzuchowawa?i to np jakis nowotwor tej slinianki? Z gróy dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy chore gardlo moze byc nastepstwem trwajacego 8 lat refluksu? - wątpię, to raczej sprawa niezależna 2. Dodam ze w ciagu ostatnich lat czesto psuly mi sie zeby i leciala z nich ropa?Ostatnii rok mam z nimi spokoj ale trocvhe juz wczesniej z nimi przeszedlem. Czy ten wezel moze byc nastepstwem tego? - tak powiększone węzły chłonne mogą być następstwem próchnicy zębów i zapalenia ozębnej 3. Czy mozliwe ze antybiotyk nie wyleczyl ropnych migdalkow? i ze utrzymuja sie one np przez 2 lata i maja charakter przewlekly i wogole nie odczuwalny przezmnie jesli chodzi o objawy? - tak jest to możliwe, antybiotyk czasami słabo penetruje w takie okolice ropni migdałków, taki stan zapalny ropny migdałków może utrzymywać się nawet latami jako stan przewlekły, trzeba w tej sytuacji rozważyć leczenie operacyjne (wycięcie migdałków), o wszystkim musi zadecydować laryngolog 4. Czy mozwlie ze na usg radiolog sie pomylil i to nie powiekszony wezel chlonny a powiekszona slinianka podzuchowawa?i to np jakis nowotwor tej slinianki? - nie, raczej nie ma możliwości aż takiej pomyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×