Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy możliwe jest wyczucie jelita grubego w badaniu palpitacyjnym?


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy w lewym podbrzuszu przy mocniejszy ucisku, wyczuwam jakby takie **coś** podłużnego i trochę grubego. Nie pamiętam czy wcześniej takie coś wyczuwałem bo sam się nie badałem. Przeglądnąłem różne strony w internecie i wyczytałem ze to może być jelito grube. Dodam że jestem z natury osobą chudą, ważne niecałe 55 kg. Więc stąd moje pytanie czy możliwe jest wyczucie jelita grubego w badaniu palpitacyjnym? Dodam również że nie mam większych problemów z wypróżnianiem się i stolce mają prawidłowy kolor oraz konsystencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenić bez badania co to może być. Jedynie bardzo duża patologia w zakresie jelita grubego może powodować taki objaw, że jelito będzie wyczuwalne przez powłoki brzuszne. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. On po badaniu wyjaśni czym może być ta wyczuwalna zmiana i ewentualnie zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (np. odpowiednich badaniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianna.u@wp.pl

Mam na inię Marianna mam 55 lat!!!! zachrowałam w wieku 30 lat!!!!!!! i była to choroba o podłożu genetycznym !!!!~~~~ Jestem po operacji jelita grubego ,, przeszłam ją w roku 1986 , drugą w 1989 dla mojej rodziny to był szok , miała na wychowaniu jeszcze małe dzieci w wieku 7 i 5 lat!!!! , i jeszcze dwie operacje przerzutowe na organy kobiece wiedzialam że w mojej rodzinie byla choroba genetyczna ,, Rak jelit !! Mó ojciec zmarl na nią oraz jego brat i siostra!!! , moi dwaj , bracia ja przeszłam już 4 operacje / dwie jelitowe i dwie ginekologiczne / od roku 1997 nie mam już przerzutów ,,, jestem szczęśliwa , mam kochającą rodzinę , rodzina mnie wspiera w mojej chorobie ,przeszłam dużo w życiu , !!!! pracuję intensywnie już 8 la po mojej ostatniej operacji i jestem szczęśliwa czego i Tobie życzę ,, nie łam się można pokonać chorobę ,, Jeśli masz jakieś pytania ,,, proszę pytaj !!! mam czas dla wszystkich ,, choć jak ja zachorowałam to nie było jeszcze internetu ,, pozdrawiam , i życzę dużo cierpliwości i przede wszystkim , zdrowia!!!! i spokoju , to jest najważniejsze!!!! a mój meail~~~ to marianna.u@wp.pl odpowiem na każde pytanie związane z chorobą!!! teraz cieszę się życiem czego i wam życzę ,, pozdrawiam ,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem z tym że mnie pobolewa . Czuję ucisk w prawej części brzucha .Nasila się w nocy i z rana . Dodam że czuje także dziwny ból pod zebrami . Oddaje dużo gazów .Często też mi się odbija. Na krwi nic USG nic mocz także nic . Ostatnio miałem zakażenie układu moczowego. Byłem hospitalizowany .Postawili mnie na nogi z tym że ból został . Po antybiotyku Amotaks i metronidazol. Pęcherz doszedł do siebie więc wykluczam HELICOBACTER PYLORI . Chociaż już sam nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×