Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mały guzek na sutku u nastolatka


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i od trzech lat mam na prawym sutku małego guzka. Początkowo myślałem, że są to ginekomastia. Jakiś czas temu był on znacznie większy, ale do tej pory jest. Czy to coś poważnego? Chciałbym jeszcze zapytać o niepokojące mnie *grudki, żyły* w mosznie. One czasami znikają, że ich w ogóle nie widać (np. przy wzwodzie). Jeżeli się pojawiają, to są znacznie większe niż przy prawym jądrze. Czy to jest stan do zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to coś poważnego? - Trudno mi określić bez badania co to może być, jeśli guzek związany byłby z okresem dojrzewania (przerost gruczołu sutkowego) powinien samoistnie zaniknąć po około 6 miesiącach, dlatego niepokojące jest to, że utrzymuje się aż tak długo. Proszę o tym fakcie poinformować rodziców i udać się z tym problemem najlepiej do chirurga. Czy to coś poważnego? - też trudno mi odpowiedzieć bez badania, zazwyczaj naturalną sytuacją jest to, że w mosznie znajdują się różne elementy anatomiczne w formie żył czy też grudek, jeśli będziesz na kontroli u chirurga zgłoś mu jeszcze ten nurtujący Cię problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Jeśli jesteś w okresie dojrzewania to tak jak pisałem wyżej zmiana powinna się wchłonąć w przeciągu 1-1,5 roku kiedy unormują się stężenia hormonów w Twojej krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam 20l i na prawym sutku pojawil mi sie malutki guzek ktory mnie boli mam ten guzek od dwuch dni prosze o podpowiedz co to moze byc bo panikuje bardzo a boje sie isc do lekarza i do jakiego specjalisty najlepiej sie zglosic ?prosze o odp :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×