Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardość gardła po usunięciu tarczycy


Gość ALEKSANDRA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ALEKSANDRA

Witam dwa tygodnie temu miałąm operację tarczycy,usunięta w całości.Ogólnie jest dobrze ale od dwóch dni strasznie mnie rana ściąga czego skutkiem napewno jest to że się goi ale niepokoi mnie twardość gardła jak się go dotyka ,i przy przełykaniu trochę mnie boli .Stąd mój niepokój czy to normalne że gardło jak się dotyka to jeszcze jest twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej twardość i ból gardła w żaden sposób nie mają nic wspólnego z operacją tarczycy (to miejsce nie było poddawane żadnym czynnością operacyjnym). Być może niezależnie od zabiegu doszło teraz do stanu zapalnego gardła. Proszę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja także 2 tygodnie temu miałam operację tarczycy, wiem o czym Pani mówi. Byłam z tym u lekarza i powiedział mi że pod skórą mam pare warstw szwów i to one dają uczucie *kamienia* pod blizną. Po około 2 misiącach szwy się same rozpuszczają i wtedy powinno być już wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja 5 tygodni temu miałam operację tarczycy i w dalszym ciągu czuję ten kamień pod blizną . Kamień trochę mniejszy niż na początku ,ale jest .Trochę się tym martwię, że to tak długo trwa .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 1,5 miesiąca po operacji usunięcia tarczycy.Lekarz powiedział mi ,że efekt przyklejenia błon jakie znajdują się pod skóra jest po operacji normalne/uczucie nieruchomości mięśnia przy przełykaniu i *ściągania*/.Zalecił masowanie wazeliną tego odcinka ,które podobno powinno się odkleić i powrócić do normy.Wszystko normuje się do pół roku po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5lat po usunięciu tarczycy. Ból,kłopoty z mówieniem, krztuszenie,dławienie z wymiotami, lekarze,laryngolodzy....każdy twierdzi,że jego lek pomoże. Jest coraz gorzej, badania nic złego nie wykazują. No coz-mam się cieszyć, że żyję..i to jest prawdą. Dziękuję Bogu, że tak się skończyło. W AM naoglądam się chorób i wiem co to choroba- niestety,nie kazda kończy się takimi dolegliwościami,niektóre po prostu się kończą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 tygodnie po usunięciu całej tarczycy. Mam porażony  obie struny głosowe  ,duszność wysiłkową i kłopoty z przełykaniem .Też czuję ściągnięcie przy krtani .Lekarze ze szpitala, w którym się operowałam Nie byli zainteresowani tym .Sama szukałam pomocy prywatnie u laryngologa.Mam tylko nadzieję ,że wszystko dobrze się zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×