Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sposoby leczenie i objawy chorej kątnicy


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Ale proszę o konkretne pytanie. Czy chodzi Pani o jakiś stan zapalny kątnicy, czy też nowotwór łagodny czy też złośliwy? Proszę bardziej uściślić pytanie, gdyż na temat schorzeń jelita grubego (kątnica jest odcinkiem jelita grubego) napisano już nie jedną książkę i to o sporej objętości. patrz np.: http://www.echirurgia.pl/jelita/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uporczywe zaparcia, dreszcze, gorączkę około 38 stopni, ciągłe wzdęcia, ból sięgający aż pod żebra z prawej strony oraz w prawym biodrze. (Wyrostek miałam już usunięty kilka lat temu). Lekarze lekceważą to, mimo że czuję się bardzo zmęczona, osłabiona i nie mogę nosić ubrań zapinanych na brzuchu (np. spodnie), bo odczuwam ból. Miałam robione badanie wziernikowe jelita i wyszło na nim, że mam tkliwą kątnice. Słyszałam o rzadkiej chorobie kątnicy tzw. ruchowa kątnica. Może ja mam coś takiego? Pragnę operacji, żeby ustąpiły uciążliwe dolegliwości, jednak lekarze nie chcą dać mi skierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkliwa kątnica może oznaczać stan zapalny. Taki stan zapalny można leczyć za pomocą specjalnych leków, które mają zastosowanie w przypadku zapalenia jelit. O leczeniu powinien zadecydować najlepiej gastroenterolog. Z powodu stanu zapalnego jelita grubego nie wykonuje się operacji (jedynie, gdyby wystąpiły jakieś powikłania tego stanu niebezpieczne dla życia pacjenta), dlatego nie dostaje Pani skierowania na operację (żaden chirurg nie podejmie się takiej formy leczenia Pani dolegliwości). Proszę z tym problemem udać się do gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacie podczas kolonoskopii wykryto krew w kątnicy, przy czym nie stwierdzono zadnych zmian w obrebie jelita grubego. Skierowano go na dalsze badania jelita cienkiego. Czym moze byc spowodowane to krwawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×