Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle związane z wątrobą


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam 22lata.Od listopada 2008 roku zaczeły sie bóle pleców i brzucha.Poszedłem w grudniu tego samego roku na badanie USG-WYNIK-wątroba jednorodna bez zmian ogniskowych,pęcherzyk żółciowy bez echa złogów,drogi żółciowe nieposzerzone,trzustka,śledziona,nerki oraz aorta brzuszna bez zmian.Doszły takie objawy jak burczenie w brzuchu,zaparcia,czarne plamy na kale,odbijania,ciągła zgaga i takie dziwne drgania miesni rąk i nóg...W marcu 2009 roku miałem robiona gastroskopie po której lekarz stwierdził refluks żoładka,w lipcu tego samego roku miałem robione kolejne badanie tj.kolonoskopia po której lekarz stwierdził hemoroidy.Te wszystkie objawy są do dnia dzisiejszego....Zrobiłem miesiąc temu badania z krwi na wątrobe.Wynik-AST-32,ALT-52,GGTP-94,bilirubina 0,9.Po tych wynikach udałem sie po raz kolejny na badanie USG i wyniki były takie same jak z przed roku,czyli bez żadnych widocznych zmian..Wiec jak pisałem objawy nie ustępuja,sa takie same jak w/w.I mam takie pytanko czy to jest związane z wątrobą czy nie koniecznie?bóle pod prawymi żebrami,pod prawa łopatką...ból dwóch barków....I co w tym przypadku mogę zrobić....Jakieś kolejne badania?Czy mój opis wskazuje na poważna chorobę?Z góry dziękuję za odpowiedż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest związane z wątrobą czy nie koniecznie? - raczej nie, parametry funkcji wątroby tylko w niewielkim stopniu odbiegają od normy, nie ma to na pewno wpływu na Pana dolegliwości bóle pod prawymi żebrami,pod prawa łopatką...ból dwóch barków....I co w tym przypadku mogę zrobić....Jakieś kolejne badania? - być może bóle są związane z patologią w zakresie kręgosłupa, radziłbym wykonanie jeszcze badania RTG odcinka piersiowego kręgosłupa Czy mój opis wskazuje na poważna chorobę? - raczej te bóle mają podłoże neurologiczne, nie wskazują na nic groźnego, trzeba zastanowić się także nad konsultacją neurologiczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.A chciałbym sie zapytac jeszcze o interpretacje tego wyniku-P-c anty HBs-415,0 mUml.Dodam ze w najbliższym czasie nie byłem szczepiony a czy byłem wogóle to nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×