Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja zmniejszenia żołądka - po kilku latach


Gość Joanna z UK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna z UK

Panie doktorze. 6 lat temu przeszłam operację zmnieszenia żołądka, moja mama miała tę samą operację 7 lat temu. Założono nam obu opaski. Stan mojego zdrowia jest zły, ponieważ po tych 6 latach ważę tyle samo, co tuż przed zrobieniem operacji. Mój BMI wynosi aktualnie 38. Przez pierwsze 3 lata wszystko było OK, schudłam czułam się wspaniale, ale potem nagle z każdym miesiącem przybywało mi na wadze pomimo, że nie zmieniałam sposobu żywienia. Czy jest możliwe, że opaska zsunęła się lub pękła? Dodam jeszcze, że moja mama ma dokładnie ten sam problem (obie operacje miałyśmy zrobione przez tego samego specjalistę, w tym samym szpitalu). Przerażenie sięgnęło zenitu, kiedy wykonano fluoroskopię i okazało się, że opaski nie ma! Obie mieszkamy teraz w UK i lekarze z NHSu niedowierzają, że miałyśmy założone opaski na żołądek. Czy jeśli te operacje były nieprawidłowo wykonane (refundowane prez NFZ) to jest możliwość poprawienia, czy też ponownego zoperowania, ponieważ mamy obie nikłe szanse zrefundowania przez NHS, jako że operacja wykonana była w Polsce (z reguły nie poprawiają operacji nie wykonanych w Anglii). Czy może Pan coś doradzić? Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam! Z wyrazami szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą opaski jest możliwość jej wrośnięcia lub przerośnięcia przez ściany żołądka oraz powiększenie jego górnej części powodując tym samym ponowny przyrost wagi. Skoro opaski nie uwidoczniono za pomocą badania, najlepszym wyjściem będzie skonsultowanie się ze specjalistą, który wykonywał zabieg. Oczywiście, jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry panie doktorze , ja mam pytanie , na dzien dzisiejszy moja waga wynosi 115 kg. jest mi bardzo ciezko . niewiem co mam robic , prosze o dobra rade . jak röwniez o wiadomosc ile wynosi operacja pomniejszena zoladka , serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 31 lat z otyłością walczę od 10lat raz udało mizię schudnąć dzięki Zelixie ale przytyłam 10 kilo więcej od wagi wyjściowej. Obecnie próbowałam kilak diet. Bezskutecznie. Popadam w depresje. Źle się czuję. Nie potrafię zaakceptować swojej figury. Mam 165 cm wzrostu i wagę 96 kg. Czy kwalifikuję się na operację refundowaną z NFZ? Zdesperowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 25 lat 170 cm wzrostu a moja waga to aż 118 kg, dlatego też mój wskażnik BMI to 41,próbowałam kilku diet ale niestety nie przyniosły skutku.Zle sie czuję w swoim ciele,nie akceptuję go.... wiem też że przez to cierpi moja rodzina:( nie wiem czy choruję na coś bo boję się robić jakiekolwiek badania.... czy kwalifikuję się na operację zmniejszenia żołądka refundowana przez nfz a jeżeli nie to jakie kryteria powinnam spełnić proszę o pomoc .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 21 lat moje bmi wynosi 39 czy przy problemach ze stawami a konkretnie kolanami czy kwalifikuję się na refundację z nfz? Oczywiście próbowałam przeróżnych diet byłam pod obserwacją endokrynologa ale po schudnięciu 15 kg i odrzuceniu meridii przytyłam 25 kg. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mój BMI wynosi 32,3 mam 176 wzrostu i 100 kg wagi :(((((( popadłam w depresję, nie mogę na siebie patrzeć.. po ciąży schudłam 25 kg ale zaczełam się ,,obżerać** teraz bardzo żałuję mam proble z schudnięciem, próbowałam wiele diet ale nie mam silnej woli wiec zaczełam znów jeść. Choruję na epilepsję. Czy kwalifikuję się na zabieg założenia opaski na żołądek? bardzo by mi to pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 28lat wzrost 190cm i wagę 170kg Mieszkam nie dale Olsztyna Warmia i mazury czy mogę ubiegać się o taki zabieg nie mogę sam sobie poradzić z tą otyłością a i jak to zrobić przez lekarza domowego i jak z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 33 lata z otyłością walczę od 5 lat-ważę120 kg,wzrost 169cm.Moje BMI-42,0.Przez te 5 lat przytyłam 60 kg(i nadal tyję).Moje życie wygląda tak*dieta-chudnięcie,tycie. Dieta chudnięcie,tycie.....Pół roku temu zaczełam mieć problemy z kolanami(niestety nie obyło się bez operacji-narazie jednego kolana).Mieszkam w okolicach Warszawy-czy jest w Warszawie klinika która podjełaby się założenia opaski na żąłądek ale refundowanej przez NFZ? (klinika z dobrymi specjalistami)?I co mi jest potrzebne żeby zechcieli mnie tam przyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tygodni temu przeszlam operacje gastric bypass i czuje sie swietnie, chudne powoli do tej poty ok 11 kg mysle ze to nie tak duzo ale ciagle chudne, nie czuje sie glodna, na jeden posilek zjadam porcje w filizance na kawe, , jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam na imię paulina mam 33 lata i wiele schorzeń np. epilepsja torbielka w głowie podpajeczykowata skroniowo czołowa problem z normalnym miesiączkowaniem rwe kuszową chore nadnercze moje bmi wynosi prawie 50 w ostatnim roku przytyłam 18 kg mimo ze mam trenera sporo wysiłku i jem tylko do 1500 kcel właśnie dostałam skierowanie by lekarz rozwałył leczenie chirurgicze bariastyczne nigdy wcześ niej tak dużo nie wazyłam moja waga wcześniej wachala się tak do 55 kg przy 176cm teraz jest 145 kg i 170 cm jestem załamana dbam o siebie jem mało i nie kalorycznie dużo ruchu wiec co mi tak zaburza ze mam 75 procent tłuszczu w organizmie wolam o pomoc i polecenie dobrego specjalisty słyszałam dużo dobrego o prof. Mariuszu wyleżol tylko terminy są odległe a ja mam na cito skierowanie polecie coś i jak coś odpiscie na email paulina2000@vip.onet.pl z góry dzienkuje paulina ze skierniewic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość babcia  kicia

witam was serdecznie !mam pytanie czy jest ktoś kto miał 2 operacje żołądka ? ja pierwszą miałam rok temu , schudłam 50 kg. ale teraz zaczełam znowu dużo jeść i bije się z myślami o drugiej {bo wiem że jest taka możliwość }nie chcę znowu zacząć tyć i doprowadzić się do takiego stanu co był. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłam na poradzie u bariatry w KCM Clinic w Jeleniej Górze i się poważnie zastanawiam nad taką operacją, choć nie ukrywam, że się trochę boję... Czytałam wszystkie opinie, fora, komentarze i chyba jednak coraz bardziej się do niej przekonuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×