Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból brzucha po prawej stronie po usunięciu wyrostka i torbiela na jajniku


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem jestem, po usunieciu wyrostka i torbiela na jajniku prawym od pewnego czasu mam silny bol po prawej stronie i nie moge sobie z tym poradzic bylam u lekarza stwierdzil ze jedna blizna wrazsta sie w druga i dlatego odczuwam bol czy ro jest mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez badania nie mogę nic napisać. Dolegliwości typu bólowego mogą być niestety związane ze zrostami w jamie brzusznej jakie powstały po zabiegu. Praktycznie nie da się z tym nic zrobić. Ewentualnie trzeba wykonać kontrolne USG, aby skontrolować jamę brzuszną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Monika :) ,mam pytanie do pana mam 28 lat i jestem po osunięciu wyrostka jakieś 11 lat od 4 dni mam bóle w lewym i w prawym jajniku które nasilają się podczas oddawania moczu i chciała bym wiedzieć co to oznacz:((..........Czekam na odpowiedz........:))Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Pół roku temu miałam jednocześnie usunięcie torbieli na jajniku (wielkości pomarańcza, na prawym jajniku) oraz wyrostka robaczkowego. Kontrolne USG, wykonane ok. 2-3 tygodni po operacji, wykazało trzy pęcherze płynowe- niewielkie. Lekarz stwierdził, że nie ma sensu operować. Natomiast od 5 dni mam silne bóle w miejscu operacji, na tyle silne, że ciężko mi chodzić, nie mogę leżeć ani na brzuchu ani na prawym boku. Oglądało mnie 4 lekarzy (w tym ginekolog). Ginekolog stwierdził, że PRAWDOPODOBNIE ból może być spowodowany jajeczkowaniem. Nie wiem co mam o tym myśleć? Ból nie ustaje... Może jest to związane z tymi pęcherzykami płynowymi? Proszę o radę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Witam gdy miałam 17 lat przez przypadek wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku miała ona 18 cm, oraz mniejszych torbieli na jajniku prawym 5 i 7 cm. Zostałam poddana operacji usunięto mi torbiel razem z lewym jajnikiem oraz wyłuskano torbiele z jajnika lewego. Okazało się że był to potworniak skórzasty. Teraz po 7 latach przy rutynowej kontroli wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku o rozmiarze 8 cm, lekarz skierował mnie do szpitala, tam zapisano mnie na operacje w lipcu i doradzono zgłosić się do poradni ginekologicznej która znajduje się na oddziale aby wykonano mi kolejne usg i badania na markery.. Niestety terminy są już pozajmowane, będę jednak walczyć o tą wizytę. Moje pytanie brzmi czy konieczna jest tu operacja czy starczy laparoskopia. I najważniejsze jakie jest ryzyko że stracę lewy jajnik? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Witam gdy miałam 17 lat przez przypadek wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku miała ona 18 cm, oraz mniejszych torbieli na jajniku prawym 5 i 7 cm. Zostałam poddana operacji usunięto mi torbiel razem z lewym jajnikiem oraz wyłuskano torbiele z jajnika prawego. Okazało się że był to potworniak skórzasty. Teraz po 7 latach przy rutynowej kontroli wykryto u mnie torbiel na lewym prawym o rozmiarze 8 cm, lekarz skierował mnie do szpitala, tam zapisano mnie na operacje w lipcu i doradzono zgłosić się do poradni ginekologicznej która znajduje się na oddziale aby wykonano mi kolejne usg i badania na markery.. Niestety terminy są już pozajmowane, będę jednak walczyć o tą wizytę. Moje pytanie brzmi czy konieczna jest tu operacja czy starczy laparoskopia. I najważniejsze jakie jest ryzyko że stracę prawy jajnik? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×