Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięcie skórki napletka


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 19 lat., miałem nieco zbyt ciasne ujście napletka (delikatna stulejka), jednak dzięki naciąganiu w trakcie kąpieli udało mi się ten problem wyeliminować. Przy ostatnim stosunku z moją dziewczyną skóra na penisie została naderwana w miejscu które w czasie wzwodu jest ok 5cm za krawędzią żołędzi, a w zwisie kryje się do środka. Utworzyła się ranka o długości ok 2cm i szerokości 1cm. Od razu po pęknięciu pojawiło się trochę krwi, później krwawić przestało. Przemyłem to natychmiast zimną wodą i zdezynfekowałem roztworem rivanolu. Założyłem także opatrunek, jednak ten bardzo szybko odpada, ze względu na miejsce. Wokół rany pojawiło się niewielkie zaczerwienienie, sama ranka pokryła się biało-szarym nalotem (mastka? ropa?). Moje pytanie brzmi: muszę udać się z tym do lekarza czy wystarczy domowe *leczenie objawowe* ? Jeśli wystarczą domowe sposoby to jakie? Czym dezynfekować, przemywać, jaki opatrunek stosować i czy w ogóle go używać? Oczywiście rozumiem że na jakiś czas jestem *skazany* na abstynencję seksualną. Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować leczyć to okładami z Rivenolu. To zranienie zapewne powstało na skutek naderwania wędzidełka. Trzeba ranę dokładnie przemywać wodą z mydlinami i zakładać opatrunek na Rivenolu. Oczywiście przynajmniej 2-3 tygodnie trzeba odpuścić sobie seks. Jeśli jednak rana nie będzie chciała się goić radzę bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×