Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel nerki


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 60 lat i żadnych objawów chorobowych. CT jamy brzusznej z 18-01-2010.Opis badania: Nerki w ułożeniu typowym,bez cech zastoju w UMK i widocznych złogów.W nerce prawej bliżej dolnego bieguna widoczny litotorbielowaty obszar 25x23 mm z drobnymi zwapnieniami,uwypukla się poza obrysy nerki,kategoria IV wg Bosniaka-prawdopodobna złośliwość.Pozostałe elementy prawidłowe ( wątroba,pęcherzyk żółciowy,śledziona,trzustka,nadnercza,aorta brzuszna,pęcherz moczowy,węzły chłonne). Uchyłkowatość esicy-uchyłki o średnicy do 9 mm.Osteosklerotyczne obszary w prawej kości biodrowej 14x9 mm,w prawym skrzydle kości krzyżowej 15x12 mm.Urolog zaleca jak najszybszą klasyczną operację.Czy w moim przypadku operacja jest konieczna, czy można to zrobić przez laparoskopię SILS i czy mogę sobie pozwolić na 3 miesięczną zwłokę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala Bosniaka ocenia torbiele w nerce w stopniach (5 stopni). Im wyższy stopień w skali Bosniaka torbieli tym większe prawdopodobieństwo występowania w nim raka. IV stopień mówi o dużym prawdopodobieństwie występowania raka. Urolog ma oczywiście rację. Nie ma na co czekać, trzeba zmianę usunąć i to metodą klasyczną. Jeśli to rzeczywiście rak i wykonałoby się to metodą laparoskopową (tym bardziej SILS) jest duże prawdopodobieństwo rozniesienia po całej jamie brzusznej i w powłokach raka. Nie ma co zwlekać należy poddać się zabiegowi i nie odkładać go na 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lutego miałam operację usunięcia guza zlokalizowanego w dolnym biegunie nerki prawej. Według skali - Bosniak III. Operowano mnie metodą tradycyjną w Warszawie - Szpital Bielański. Guz w całości został wysłany do badania histopatologicznego. Szczęśliwie wyniki okazały się dobre, guz nie złośliwy. Zmiany wykryto przez przypadek, podczas badania USG. Dodam, że mam 36 lat.7 lat temu, gdy byłam w ciąży - nie było żadnych zmian. Proszę nie zwlekać, po miesiącu zapomni Pan o wszystkim. Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 19 lat, wyniki moich badan: Wątroba, drogi zółciowe, pęcherzyk zółciowy, trzustka śledziona w normie. Sledziona dodatkowa przy dolnym biegunie śledziony właściwej średnicy 12mm. Nerka prawa dł 113mm, lewa 98mm. Szerokość miąższu nerek w normie. UKM-y nieposzerzone. W środkowej przednio- bocznej części nerki lewej torbiel miąższowa średnicy 12mm ze zwapnieniem w ścianie. Aorta brzuszna nieposzerzobna. Okolica okołoaortalna w normie. Pęcherz moczowy niewypełniony. Bez wolnego płynu w jamie otrzewnej. co moze oznaczac to zwapnienie w scianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LEON JAN, lat 62

PO BADANIU USG OTRZYMALEM WYNIK KTORY MNIE MARTWI.*Dolne bieguny obu nerek slabo widoczne.Nerki o nierownym obrysie zewnetrznym.Torbiel korowa wargi tylnej nerki prawej 20mm.Zwapnienie na granicy warstwy korowej i zatoki nerki lewej 7mm.Nerki bez cech zastoju.Prosze o opinie na adres elektroniczny: serwis@arkaagd.pl bo martwi mnie to okropnie i nie moge spac mimo ,ze wziolem lorafen.POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co może chodzić i jak to można wyleczyć jeśli wynik badania USG jest następujący Opis badania: Wątroba prawidłowej wielkości, echostruktury i achogeniczności jednorodna bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy, bez konkrementów. Drogi żółciowe nieposzeżone. Trzustka prawidłowej wielkości, echostruktury i echogeniczności jednorodna. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona prawidłowej wielkości echostruktury i echogeniczności jednorodna. Nerka lewa bez zastoju moczu, bez konkrementów, w nerce prawej widoczne liczne torbiele ścieńczała warstwa korowa nerki, nerka w całości powiększona - obraz zaawansowanego wodonercza. Pęcherz moczowygładki b/z. Węzły chłonne pozaotrzewnowe niepowiększone Proszę napiście o co w tym chodzi i gdzie mam z tym problemem iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×