Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyczuwalna duża gula po usunięciu guzka piersi


Gość Aneta J

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.01.2010 miałam usuwanego gruczolakowłókniaka. opuchlizna mi już zeszła, siniaki wciaż są, ale z dnia na dzień coraz mniejsze, rana się zagoiła, szwów nie miałam gdyż guzek był mały i małe nacięcie. Wyczuwam jednak wyraźnie jakby zgrubienie, gulę w piersi, na długość mniej więcej palców u dłoni i szerokość 3 palców. nie jest to bolesne, ale dość twarde, konsystencji np gumki do ścierania. na dodatek gula ta wystaje mi z boku piersi i ją zniekształca. czy to normalny objaw po usnięciu guzka, czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza? dodam, że nie jest to bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie krwiak po usunięciu guzka sutka. Dość często tak się dzieje po takich zabiegach. Proszę smarować miejsce po operacji żelem z heparyną (np. Lioton 1000 4,5 razy dziennie) i wygrzewać tą okolicę. Radzę też udać się na kontrolę do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Aneta dr juz Ci wyjasnil co masz robic, ja mialam w swoim zyciu operowane piersi 12 razy z powodu wlokniakow,brodawczakow, kwadrat piersi z mikrozwapnieniami, i tez mialam takie zgrubienia, ale to sie wchlonie potrzeba czasu nieraz do dwoch miesiecy,stosuj sie do wskazowek dr, jezeli by wystapil bol to wal do,chirurga.Pozdrawiam ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. już zaczynałam się martwić że robi mi się stan zapalny lub jakaś reakcja uczuleniowa po zastosowaniu lasera. Mam nadzieję,że wchłonie się szybciej niż za 2 miesiące, bo przez to zniekształcenie nie mogę stanika nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×