Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brodawki przy odbycie


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 28 lat,przy odbycie 3 brodawki.Ok.10 lat temu pojawiła sie pierwsza brodawka,potem dwie pozostałe rozmiary ok 3-4mm.śą niebolesne czasem powodują niewielkie krwawienie,utrudniają utrzymanie higieny,Czy mogą byc spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego czy pochodzenia polipowatego,jak to sprawdzic,czy są jakies testy umożliwiające wykrycie infekcji HPV w organiżmie,jeśli tak to w jaki sposób się je przeprowadza,czy takie brodawki się usuwa?pozdrawiam Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby ocenić czym są te zmiany skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni czym są te brodawki. Z reguły można je poznać już z wyglądu. Nie ma testów diagnostycznych z krwi ewidentnie rozpoznających zakażenie wirusem HPV. Trzeba w tej sprawie udać się do chirurga. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobi postępowania. Jeśli zdecyduje o usunięciu tych zmian z reguły materiał idzie do badania histopatologicznego i w 100% można wtedy odpowiedzieć czym są te zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam u chirurgów, ze specjalizacja z proktologii,była wykonywana anoskopia,zdania są podzielone jedni twierdzą żeby usuwać inni nie, więc sama nie wiem co robić,tylko dlaczego najpierw była jedna brodawka a teraz są trzy?Przy wizycie kontrolnej ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę, zaproponował wykonanie testów na obecność HPV,o jakie testy mogło chodzić ? Sama nie wiem co robić czy te dwie sprawy mogą miec ze sobą coś wspólnego?Nie chciałabym zaniedbać sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj piszesz,ze masz 10 lat...wirus brodawczaka HPV ten ,ktory powoduje,ze rosna brodawki,a nazywaja sie one kłykcinami kończystymi,czesto ulega samoistnemu wyleczeniu,tzn znikaja te brodawki i jesli przez dokladnie 18 mies nic nowego Ci nie wyrosnie mozna uznac sprawe za zamknieta. Wydaje mi sie ze przez 10 lat,to cala bys byla zarosnieta tymi klykcinami. Ginekolog zaproponowal Ci test HPV,poniewaz,jesli okaze sie ze to jest wirus brodawczaka to czesto jest tak,ze potrafi on sie zlokalizowac rowniez na szyjce macicy,w pochwie, na sromie...i w wielu roznych ,innych miejscach. Samych brodawek nie leczy sie w jakis specjalny sposob,mozna je zamrozic,ewentulanie wypalic. Jedyne szczescie w nieszczesciu,ze wirus ,ktory powoduje klykciny sam w sobie nie jest onkogenny,tzn masz klykciny a tych odmian jest 4,ktore powoduja kłykciny kończyste(łac.condylomata a cuminata )...Pozostale wirusy HPV a jest ich wszystkich 96,sa bardziej zjadliwe i moga,choc nie musza byc przyczyna raka szyjki macicy, Pozostaje Ci czesciej pobierac kontrolna cytologie i juz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchajcie, mam 34 lata i mam ten cholerny wirus. To iest jest bajka. Zarazilem sie tym wirusem i mam na odbycie brodawki. Nie wiedzialem, ze cos takiego jest jak klyciny czy brodawczak. Czulem cos,zmiany skorne na odbycie. Teraz juz wiem, ze to to. To ten cholerny HPV. Mieszkam w UK- sluzba zdrowia tutaj dla nas Polakow odbiega od wszelkich norm, zwracajac sie do badania bylem zaskoczony! MILE. POwiem tyle w skrocie, mam od 3 miesiecy brodawki na odbycie, ciezko je usunac. Jestem srednio co 3 tygodnie w klinice(GUM CLINIC), zajmuja sie tylko sprawami intymnymi i wciaz mam zabiegi usuwania tych brodawek. Mam tez masc, ktora dostalem w szpitalu do smarowania. Posluchajcie mnie. Ktos moze po jednym zabiegu miec spokoj, a ktos np. jak ja miesiacami walczyc z tym cholerstwem. Dzisiaj bylem 4 raz w klinice. Mam tylko 6, usuwali je, ale za tydzien moze byc ich znowu 20, tak jak po ostatnim zabiegu. Zabieg to w moim przypadku zamrazanie, potem nakladanie kwasu i cos potem jeszcze. Przyznam, ze zaden bol oprocz tego, ze 3 kobiety zagladaly mi w *dziurke*. Ale znam przypadki, zde usuwaja je chirurgicznie pod narkoza. Tak czy siak to co wiem predzej czy pozniej one znikna, ale!!!!... powracaja w 90 procentach przypadkow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 13-letnią dziewczyną. ** i też je mam, ale nie na odbycie, recz baardzo blisko. byłam we wtorek u ginekologa, a jutro zdecydują co ze mną będzie, jakieś wzierniki będą mi zakładać. *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą przewagę nad innymi metodami ma na pewno krioterapia na kurzajki. Minimalizuje ryzyko rozrostu wirusa, usuwa kurzajkę z jej rdzeniem i też szybko jest się w stanie takie leczenie uporać z problemem. Mam w domu zawsze Wartix na takie wymrożenie i polecam. Gdzie kupić i jak to funkcjonuje to jest na nakurzajki.com.pl dokładnie rozpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ludzi namawiało na wymrożenie kurzajki i długo się opierałam. Bałam się, że córkę to będzie bolało czy coś. Okazało się, że nie jest źle, trochę mrowiło i tyle. Do wymrożenia używałam Wartix. Jak się aplikuje to jest dobrze wytłumaczone na youtube, na filimiku -youtube.com/watch?v=cAT9CZIAtf8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz9911

Koniecznie musicie to zbadać. Kłykciny kończyste można bez problemu usnąć. Ja miałem zabieg krioterapii odmrażania tych brodawek w Wilmed u dr Ciszewskiego w stolicy. Zmiany na szczęście ponownie nie wystąpiły. A zabieg miałem z 8 miesiecy temu, jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×