Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma mucoepidermale, low grade


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Carcinoma mucoepidermale, low grade - rozpoznanie histopatologiczne. Czy mógłby Pan wytłumaczyć jaki to rodzaj raka i czy jest złośliwy? czy istnieje możiwość przerzutów. chodzi o szczęke a dokładnie podniebienie.z góry dziękuję za odpowiedź.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli został usunięty w całości wraz z guzem torbielowatym i z nawiązką to czy istnieje ryzyko pojawienia się go znowu??w rozpoznaniu jest że nowotwór rozrasta się wewnątrz przestrzeni torbielowatej o grubej zwłókniałej ścianie. nie stwierdzono jednoznacznych cech naciekania ściany torbieli w której odnotowano jedynie drobne ogniska tkanki gruczołowej, najprawdopodobniej o charakterze odczynowym. jak mam to rozumieć. jakie to zagrożenie??czy bardzo należy się martwić bo lekarze nie zlecili żadnych dodatkowych badań po wycięciu guza.mówią że nie był złośliwy i nie ma ryzyka przerzutów ale jakoś mnie to nie przekonuje...dziękuje za szybką odpowiedź i czekam na kolejną.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli został usunięty w całości wraz z guzem torbielowatym i z nawiązką to czy istnieje ryzyko pojawienia się go znowu? - ryzyko wtedy jest minimalne, ale zawsze istnieje najprawdopodobniej o charakterze odczynowym. jak mam to rozumieć. jakie to zagrożenie? - odczynowo oznacza tylko, że tkanki wokół guza wskutek ucisku są zmienione zapalnie, to normalny stan, nic groźnego - proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarskimi i nie martwić się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×