Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Życie po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Amelia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj u lekarza dowiedziałam się o kamieniach w pęcherzyku żółciowym i strasznie się tego boję, bo lekarz powiedział, że wymagana jest szybka operacja. Jak wielkie będą konsekwencje tego zabiegu? 1. Czy mogę [i jak szybko mogę zacząć po operacji] przyjmować leki antykoncepcyjne? 2. Czy nie sprawi to że muszę do końca zycia jeść/nie jeść niektórych rzeczy? 3. Czy pęcherzyk zostaje w pełni usunięty? Lekarz powiedział mi, że w pełni się go usuwa a nie same kamienie. Boję się więc, że do końca życia będę np. nosić taki sztuczny woreczek na zewnątrz ciała [mój ojciec przed śmiercią 2 lata nosił taki *Zewnętrzny*] co wcale ani ładnie nie wygląda ani pewnie nie pachnie ani wygodne nie jest 4. Jak bardzo mogę odwlec operację? Dziś po raz pierwszy w życiu mnie bolało a już jest *na zaraz* podczas gdy USG rok temu nic nie wykazało [robione jako badania standardowe]. 5. Jak szybko po zabiegu mogę wyjść ze szpitala? 6. Nie ma innej metody usuwania kamieni niż operacja? 7. Czy jest ona na pełnym znieczuleniu, czy jestem przytomna podczas operacji? Lekarz nie miał czasu odpowiedzieć na moje pytania, a nieźle mnie nastraszył tylko... Mam dopiero 20 lat i boję się, że wszystko między 20 a 70 rokiem życia mnie ominie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielkie będą konsekwencje tego zabiegu? - po takim zabiegu praktycznie nie ma żadnych konsekwencji w funkcjonowaniu organizmu 1. Czy mogę [i jak szybko mogę zacząć po operacji] przyjmować leki antykoncepcyjne? - można w trakcie i po 3. Czy pęcherzyk zostaje w pełni usunięty? - tak usuwa się cały pęcherzyk, gdyby się go nie usunęło tylko same kamienie wznowa kamicy jest w 100% 4. Jak bardzo mogę odwlec operację? Dziś po raz pierwszy w życiu mnie bolało a już jest *na zaraz* podczas gdy USG rok temu nic nie wykazało [robione jako badania standardowe]. - zabieg można wykonać w trybie planowym, nawet za kilka miesięcy 5. Jak szybko po zabiegu mogę wyjść ze szpitala? - po 1-2 dobach 6. Nie ma innej metody usuwania kamieni niż operacja? - nie 7. Czy jest ona na pełnym znieczuleniu, czy jestem przytomna podczas operacji? - zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, śpi się w czasie zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta z W-wy

Ja miałam laparoskopię kilka dni temu. W zeszłym roku usg nic nie wykazało*natomiast miesiąc temu stwierdzono u mnie liczne drobne kamienie,więc nie zwlekając poszłam na zabieg laparosk. Wychodząc ze szpitala dostałam swoje *kamienie* na pamiątkę. W domu okazało sie że to nie sa kamienie tylko zbite grudki masy rozchodzącej się pod palcami. Pomyslałam że może ta operacja była niepotrzebnie przeprowadzona?Przecież nie mam żadnego kamienia na dowód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem rok po osunięciu woreczka żółciowego czy mogę oprawiać kulturystykę? czy mogę jeść wysokie w białko i węglowodany produkty? oraz czasami boli mnie z prawej strony czy to możne buc coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi po usunięciu woreczka 9 lat temu, oczywiście zalewany żołądek żółcią ból straszny dopiero pomogło IPP albo controloc control przez 4 miesiące ale od tego dostałem arytmi serca dlaczego stres i obciążenie po operacji no i ta żółć niszczy wartościowe składniki  magnez potas w jedzeniu tak że teraz suplementacja. Jakoś się ustabilizowało, kilka lat temu miałem grypę gorączka itp. i cholerny ból żołądka dlaczego bo patogeny w jelitach wykrywa system i zalewa bez umiaru straszne !!! mało grypa to jeszcze to cholerstwo, po kilku latach znowu grypa i to samo nie ta gorączka najgorsza tylko żołądek. Z rozmowy z tymi co po usunięciu wszyscy przy grypie teraz tak mają niestety lekarze nic nie wiedzą jak by człowiek sam się nie edukował to masakra. Bardzo pomaga chiński specifik LIDAN ze sklepu ziołowego 2 tabletki od rana z wodą. Zdrowia wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×