Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nagłe bóle z prawej strony


Gość Paweł 27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam na imię Paweł i mam 27 lat Co jakiś czas, nieregularnie pojawia się ból ``kłucie`` z prawej strony ok 5-7cm pod żebrami czasem bezpośrednio pod nimi.Rzadziej w lewej klatce piersiowej w okolicy mostka.Ból pojawia się nagle ,trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund.Występuje on w pozycji leżącej jak i siedzącej ,przy odpoczynku w bezruchu jak i przy pracy.Jest to bolesne kłucie przy oddychaniu (im głębszy wdech tym mocniejsze kłucie).Czasem przełamywałem kłucie głębokim oddechem i wtedy jakby coś ``strzykało``i ból ustępował. Wymienię kilka czynników które mogą na to wpływać: -Alkohol , papierosy,kawa( z rana na pusty żołądek) -stres, -czasami występuje nieduże krwawienie z odbytu po stolcu -częste drętwienie kończyn.(trochę ustało po magnezie z B6) -huśtawki samopoczucia,częsta drażliwość -ogólne bóle mięśni uczucie zmęczenia -kiedyś występowało u mnie częste krwawienie z prawej przegrody nosa ,to było ok 10lat temu i trwało przez parę lat.Prawie całkowicie ustało. -częste uczucie senności,``kręcenie kończyn``. -gdy jestem zdenerwowany ``ściska mi żołądek`` i nie mogę jeść. -potliwość pod pachami, Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to objawy nadpobudliwości nerwowej co przejawia się neuralgią czyli samoistnym, nagłym podrażnieniem nerwu obwodowego. Takie bóle najczęściej nagle się pojawiają i nagle ustępują. Jednak, aby ewidentnie postawić diagnozę należałoby jeszcze wykonać RTG klatki piersiowej i/lub USG jamy brzusznej. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Proszę w tej sprawie udać się do niego bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy poniewaz lekarze odsylaj mnie i nie udzielaja mi zadnej pomocy dostalem tylko paracetamol ktory nie pomaga.I nie wiem jakie mam sobie leki kupic zeby mnie nie bolalo.Od tygodnia boli mnie z prawej strony pod zebrami jest to przeszywajacy bol na druga strone na plecy przy oddychaniu.Boli mnie tez z prawej strony przy szyii.Na poczatku wymiotowalem w nocy.mam dreszcze pozniej robi mi sie goraczka jestem caly spocony.Jestem bardzo oslabiony.bardzo prosze o pomoc bo ciezko mi funkcjonowac.jakie leki mam sobie kupic ktore moglyby mi pomoc.z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dokladnie to samo procz krwawienia z nosa i odbytu .bylem u rodzinnego skierowal mnie do szpitala z podejrzeniem wyrostka.pojechalem do szpitala lekarz pomacal i tyle odeslal do domu z diagnoza bedzie mocniej bolalo wtedy sie zglosic.zero badan a bol klucie jak bylo tak jest nadal, ach nasza sluzba zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo a mam dopiero 19. Leże sobie a tutaj ból aż się zwijam. Najgorzej jak ten ból mam a jestem przeziębiony. Nie byłem JESZCZE u lekarza ale muszę się wybrać.. Mój ŚP Dziadek był chory na serce i myślę czy to z tego powodu też mogę mieć coś z sercem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OPIEKA Zdrowotna

B 12 domiesniowo i jakieś 6 miesięcy z głowy bedziecie mieli ten ból. Jeżeli chodzi o krwawienie z odbytu mogą to być żylaki należy skonsultować się z lekarzem podczas wystąpienia takich objawów skieruje na kolonoskopie i zobaczą co jest do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Od jakiegoś czasu mam ból pod prawą piersią wraz z żebrem . Najczęściej nasila się ból przy większym oddechu i przy sięganiu czegoś dowolnej rzeczy. Czasami też gdy leże lub siedze i nic nie robię. Bardzo się boje i nie wiem co mam zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×