Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel szyjna środkowa


Gość ewka

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowo zauważyłam na szyi małe uwypuklenie. Byłam u trzech laryngologów. Po wykonaniu USG wszyscy stwierdzili, że jest to torbiel szyjna środkowa. Teraz mam problem bo nie wiem co robić. Jeden lekarz zalecił mi ją niezwłocznie wyciąć operacyjnie, drugi wyciągnąć treść strzykawką a trzeci nic nie robić tylko obserwować. I co ja mam z tym począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Usg W okolicy podbródkowej zmiana hipoechogenna ze wzmocnieniem za tylną ścianą. W torbieli widoczne zwłóknienia w części obwodowej. Obrysy torbieli nierówne 2.Usg W linii środkowej ,podbródkowo widoczna przestrzeń płynowa-torbielowa wlk. 22x11 mm-obraz zmiany przemawia za obecnością torbieli środkowej szyi. Z tyłu zmiany widoczne drobne ognisko hipoechoegniczne wlk. ok. 10x6 mm-zmiana torbielowata -odczynowy węzeł chłonny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzbanuszek

Witam, tez mamy ten sam problem u naszego teraz juz 7letniego syna. Pierwszy raz zapalenie torbieli srodkowej szyi pojawilo sie w kwietniu 2005. Tydzien spedzil w szpitalu na zbijaniu stanu zapalnego (wysoka temp.), mial to nakluwane :( We wrzesniu 2007 operacja usuniecia, niestety nie dala 100% pewnosci, stany zapalne wracaja :( Obecnie ma to juz 5 raz :( Jestem zalamana. Czy kolejny raz decydowac sie na operacje? Czy przyniesie ona 100% gwarancji ? Dodam ze po poprzedniej operacj pani dr. powiedziala ze przetoka byla gleboko usytuowana. Poradzcie prosze. Od ostatniego stanu zapalnego minelo zaledwie 5 miesiecy :( pzdr Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja tez dostałam skierowanie na usunięcie torbieli srodkowej szyi .. ile trwa operacja jest bolesna ? długo sie lezy w szpitalu bez wysokiej temperatury ?? i innych objawów ? dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły czwartek, 28.05. usunięto mi torbiel środkową szyi. Wyszłam tego samego dnia ok. 3 godzin po operacji (operację miałam w Multi Medice w Zielonce na kasę chorych z dopłatą. Gdyby to było w państwowym szpitalu, leżałabym cztery dni). Dziś idę na wizytę kontrolną i zdjęcie szwów - mam ich tylko trzy i w dodatku w naturalnej fałdzie na szyi, nie będzie więc po nich nawet śladu. Czy bolało? Tak, ale przecież istnieją środki przeciwbólowe - brałam je przez trzy dni, potem nie były już potrzebne. Szyję nad blizną dalej mam opuchniętą i bolesną, ale spodziewałam się, że będzie gorzej. Miałam się krztusić - na szczęście nic takiego się nie działo. Jak na razie jestem zadowolona ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam!!! Moja córcia w poniedziałek będzie miała usunięty torbiel środkową szyi. Pierwszą operację miała 6 lat temy, ta jest już 4.Mam nadzieję, że tym razem będzie to ostatnia.Bardzo się boję,mam złe przeczucia, kolejny rza narkoza...,ale będzie wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubiasta

Moj synek ma 3 lata i własnie jest 3 tygodnie po operacji. Niestety blizna napełniła sie płynem i lekarze nie wiedza co robic. Zastanawiaja sie nad 2gą operacją a mnie dobija niemoc i brak profesjonalnego podejscia. Czy jest mozliwosc usunięcia przetoki z torbielą za pierwszym razem? Czy nasze dzieci musza tak cierpiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 lata temu mialam pierwsza operacje usuniecia tego paskudztwa i tk przez nastepne 3 lata co rok na operacje szlam. Pozniej torbiel sie wchlonelai nagle po 24 latach sie wznowila:( rok temu mialam operacje w szpitalu wojewodzkim w elblagu powiedzieli ze to ostatnia operacja. Pod koneic maja tego roku wznowilo sie od razu uroslo 20mmx22mmkiedy po 2 dniach opuchlizna zeszla zostal mi guz.Na szyi mam 3 blizny teraz bede miala nastepna bo tego nie da sie odessac a do tego lekarz powiedzial ze bedzie bardzo skomplikowana bo usuna caly trzon kosci gnykowej i jakos tam reszte zszyja razem z miesniami ktore sa odpowiedzialne za przelykanie .Az strach isc na taka operacje ale nei chce chodzic z jablkiem adama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mama Adasia

Witam, mój 10 letni syn zmaga się z torbielą środkową szyi juz od 4 lat. Miał już 5 operacji. Ostatnie 3 w 2009r i ostatnią 1 miesiąc temu, dzisiaj ponownie spuchł, Za każdym razem słyszę, że nie ma 100% gwarancji, że torbiel nie odrośnie. Ostatnia operacja odbyła się z usunięciem części kości gnykowej i lekarz twierdził, ze nie możliwe żeby cokolwiek się już działo. Czy może ktos słyszał czy jest jeszcze inny sposób żeby się tego świństwa pozbyć. Moja cierpliwość dobiega końca. Bardzo żal mi syna, który ciągle puchnie, a torbiel po każdej operacji szybciej się odnawia. Wszystkim którzy się zmagają z torbielą szyi serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie i skuteczność operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej córce 5lat równiez zdiagnozowano torbiel i jeden lekarz zalecił usunięcie wraz z fragmentem kości gnykowej a drugi uważa , że można z tym poczekac do wieku dojrzewania....o ile nie będzie jakiś komplikacji wcześniej. Ja jednak widze , że to się zmienia ..raz małe ledwo widoczne , następnego dnia znacznie większe i jakby opuchnięte dlatego skłaniam się ku opinii pierwszego lekarza. Czy jest ktoś kto miał to robione w Poznaniu i w jakim szpitalu? bardzo prosze o kontakt mailowy na adres iwa.40@gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przebywam w szpitalu,jestem po operacji usuniecia torbieli srodkowej szyi, pierwsze zmiany zauwazylam ok 2 lat temu i juz wtedy biopsja,ktora wykonalam wykazala ze jest torbiel,ktora powinno sie wyciac,ale nie jest to tez konieczne,ja sie nie zdecydowalam,bo musialam wyjechac do pracy na kilka miesiecy,jak wrocilam to torbiel zniknela i nie bylo co wycinac. Ponownie pojawila sie w zeszlym roku w wakacje,ale byla znacznie wieksza,przebila sie na zewnatrz skory szyi skad leciala ropa,poniewaz w tym czasie rowniez przebywalam poza granicami panstwa nie bylo szans na powrot, z kazdym dniem torbiel sie zmniejszala, az wygladala jak taka mala malinka,z ktorej non stop saczyla sie ropa. Zdecydowalam sie na operacje,ktora wykonywana jest w znieczuleniu ogolnym,caly zabieg trwal 1,5h,mialam zalozony dren,ktory po 2 dniach mi wyjeli,mam 2 szwy,rana ladnie sie goi takze jutro wychodze,zazwyczaj wychodzi sie po dobach od operacji. Polecam Szpital Biziela w Bydgoszczy. Wychodzi sie po 6 dobach od operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam córkę 7 lat która ma ten przeklęty torbiel.W styczniu miała robioną operację.było 2 miesiące spokoju.potem się zaczeło zapalenie,tydzień w szpitalu.Tez jestem załamana tym wszystkim.Dzisiaj własnie byłam w szpitalu bo cały czas sączy się ropa,i jest lekko zaczerwienione.niewiem, co z tym wszystkim robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Mój synek Mateusz takze ma przetoke środkowej szyji lekarz stwierdził ze to ma od urodzenia ,szybciej twierdzili ze to jakis ropniak ,pozniej ze to trzeci migdal a na koncu sami nie wiedzieli operacje ma mniec dopiero w maju 2011r za 8miesiecy a tydzien temu zaczela mu leciec ropa i dostal zakarzenie ma antybiotyk juz sama niewiem co mam zrobic ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córeczka urodziła się z torbielą szyjną środkową, obecnie ma 8 miesiecy. Wszyscy myśleliśmy ze ma jakies znamie na szyi, dopiero jak zapyatalismy pediatry co to, to dal nam skierowanie do chirurga. Chirurg dziecięcy powiedzial że to torbiel i trzeba to usunąc aż do kości gnykowej. Nie zrobil zadnego badania. Nasza wizyta trwala 3 minuty. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej udać się z nią do larygologa. Który lekarz lepszy aby wykonac ta operacje chirurg dziecięcy czy otolarygolog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

Witam.Ja również mam 7 letnią córeczkę, która ma torbiel szyjną środkową. Pierwszy raz pokazała się 2 lata temu.Miałyśmy już dwa terminy operacji ale za każdym razem okazywało się, że jest teraz za mała do usunięcia. Aktualnie niestety systematycznie torbiel ropieje i nie wiem, co z tym robić? Wybieram się dziś do lekarza ale i tak nie wiem, co z tym zrobić.Zgodzić się na usunięcie czy jeszcze czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam dzisiaj u lekarza. Torbiel bedzie trzeba usunac wcześniej czy pózniej. U nas na szczescie on nie ropieje i nie ma stanu zapalnego. Za 2 tygodnie jade z dzieckiem na operacje. Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Pani Justyno gdzie będzie córeczka miała operację? my jedziemy już za tydzień do Poznania, moja córka ma 5 lat i lekarz od początku mówił ze trzeba to usunąć operacyjnie.Nic nie wspomniał o wieku. Kilka tygodni temu torbiel nam zropiała ale teraz wróciła do normy.Walczymy teraz z katarem. Oby tylko minął i nie przyplątała się jakas inna infekcja bo pewnie odeślą nas do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córeczka będzie miała operację w Gorzowie. Obecnie jest troche przeziebiona, ma katar. Na operacje jedziemy 26 wrz. Zastanawialam sie takze nad lekarzami w Poznaniu ale 2 lekarzy z Gorzowa podalo ta sama diagnoze i zostane juz przy Gorzowie. Boje sie troche tego znieczulenia ogolnego dla małej. Skonczyla teraz 9 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja tez jestem pełna obaw, choć nie chcę tego odkładać na później. My tez byliśmy u kilku lekarzy, ale diagnozy bywały różne.W końcy zdeycdowaliśmy sie pojechac do specjalisty z Poznania który postawił diagnozę , co również słowo w słowo potwierdził inny specjalista z Poznania.Mam nadzieje że wszytko będzie dobrze.Prosze później napisać jak Pani córeczka to zniosła.Czy wspominał lekarz jak długo potrwa pobyt w szpitalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×