Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duodenitis chronica


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o przetłumaczenie opisu, Duodenitis chronica - rozpoznanie Gastritis+++ Atrophica ++ Activa ++ Metapasia intetinalis + Helicobacter pylori - ( to chyba oznacza brak) Pojedyncze słowa przetłumaczyłem , ale jak to ma się do całości Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przewlekłe zapalenie dwunastnicy. Duży aktywny stan zapalny, z zanikiem błony śluzowej i metaplazją jelitową. Nie stwierdzono obecności Helicobacter pylori. Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza prowadzącego, taki stan wymaga leczenia farmakologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Rok temu mialam zdiagnozowane duodentis chronica. Moj gastrolog twierdzi ze to jest nerwica zoladka. Przepisal mi sulpiryd lek na uspokojenie po ktorym czuje sie okropnie. Brzuch boli mnie nadal, mam wymioty na jesien i wiosne, chudne. Mam 27 lat i mialam juz 3 gastroskopie w tym 1 ponad 1,5 roku temu z pobraniem wycinkow na ktorej zdiagnozowano duodentis chronica. Mialam tez 1 kolonoskopie. Jestem zalamana . Moze ktos mi cos podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duodenitis chronica CD 3 (+) w pojedynczych komórkach. CD 4 (+) w pojedynczych komórkach -1. Carditis chronica( 3 wycinki) Mucykarmin(-) -2. Prosił bym bardzo o przetłumaczenie mi tych wyników bo nic nie rozumiem z nich i czy muszę się udać z nimi do jakiegoś specjalisty np gastrologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Duodenitis chronica - oznacza Przewlekłe zapalenie błony sluzowej dwunastnicy CD 3 (+) w pojedynczych komórkach. CD 4 (+) w pojedynczych komórkach -1. - oznacza Tymi symbolami oznacza się komórki odpowiedzi immunologicznej czyli nacieku zapalego - komórek tych jest mała ilość Carditis chronica( 3 wycinki) - oznacza Stan zapalny wpustu żołądka Mucykarmin(-) -2. -oznacza, że komórki wydzielają małą ilość śluzu (mucykarmin to barwnik reagujący ze śluzem) Nie znam Pana dolegliwości, dokładnego opisu gastroskopii ani klinicznego stanu, aby udzielić informacji co do dalszego postępowania. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który wydał skierowanie na gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to wynik gastroskopii: Górny i środkowy odcinek przełyku bez zmian. Nad wypustem widoczne*wpełzanie* żołądkowej błony śluzowej do przełyku. Wypust bez zmian, również w badaniu odwróconym. Ściany żoładka podatne na insuflację. Błona drożna. Opuszczka i cześć zastępująca dwunastnicy bez zmian. Pobrano wycinki do badania hist-pat1.z przełyky 2. z dwunastnicy. Test urazowy ujemny.(Wyniki podałem wyżej) Na badanie gastroskopijne skierował mnie lakarz rodzinny ponieważ miałem bule brzucha, biegunki i co kilka dni wymioty. W okresie maj- czerwiec(lekarz podejrzewał uczulenie na gluten) a lekarz który mi robił gastroskopie podejrzewał przełyk Baretta(tak powiedział po przeprowadzonej gastroskopii). Teraz brzuch mi juz tak nie dokucza wymiotów nie ma i biegunki tez są rzadkością może raz na 7 dni albo rzadziej. Mam pytanie bo lekarz rodzinny powiedział ze nie mam uczulenia na gluten ale nie wiem czy mam ten przełyk Baretta czy to lekarz na gastroskopi wysuną złe przypuszczenia?Od 4 roku życia leczę się na astmę i lekarz rodzinny tłumaczył mi ze to przez leki na astmę i stres mogę mieć to zapalenie. I czy lekarz rodzinny ktoy mnie skierował na gastroskopie nie powinien mnie skierować do gastrologa? Bo dziwi mnie jeszcze jedna sprawa że nie dostałem leków na to zapalenie czy to normalne. Przepraszam że aż tak się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×