Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z wypróżnianiem po operacji hemoroidów metodą Miligan-Morgan


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu miałem wykonany zabieg usunięcia hemoroidów metodą Miligan-Morgan. Oprócz tego usunięto także polipa odbytu. Przez kilka dni po zabiegu utrzymywała się ostra biegunka, potem stolec się ustabilizował (choć pierwotnie sądziłem, że biegunka przeszła w skrajne zaparcie). Mam ogromne problemy z wypróżnianiem się. Mimo miękkiego stolca, muszę strasznie przeć aby móc się załatwić. Towarzyszy temu ostry ból i obfite krwawienie. Sam proces defekacji trwa strasznie długo. Czuję się jakby mój odbyt był czymś przyblokowany. Jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy? Czy to zwężenie odbytu? Jak to leczyć? Co robić doraźnie aby łatwiej się załatwiać? Czy lewatywa przy tak rozległych ranach odbytu jest bezpieczna? Dodam, że wycięto mi cztery hemoroidy wielkości śliwek. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy? - być może problem tkwi właśnie w samych dolegliwościach bólowych, które automatycznie wyzwalają skurcz zwieraczy odbytu Czy to zwężenie odbytu? - raczej nie, zresztą zbyt krótki okres po zabiegu, aby w ogóle takie rozpoznanie postawić Jak to leczyć? Co robić doraźnie aby łatwiej się załatwiać? - trzeba zastosować silne środki przeciwbólowe ogólnie i być może miejscowo (np. Lignocainum żel - lek dostępny na receptę), na rozluźnienie stolca w dużej ilości parafina doustnie lub w syropie laktuloza Czy lewatywa przy tak rozległych ranach odbytu jest bezpieczna? - odradzam, można uszkodzić miejsca operowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×