Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniony wygląd odbytu


Gość Tomm

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Dzisiaj przyglądnąłem się mojemu odbytowi, ponieważ odczuwałem tam dyskomfort. 1. Poniżej odbytu w stronę moszny jest zaczerwienienie - coś takiego jakby skóra tam o siebie obcierała. Jest ona czerwona i bardzo śliska. Również takie zaczerwienienie idzie w górę od od odbytu. Pomiędzy pośladkami. Czy to jakieś zapalenie czy podrażnienie? Posmarowałem to kremem Nivea, choć nie wiem czy dobrze zrobiłem. Dodatkowo jak miałem rozszerzone pośladki to w jednym miejscu zwieracz tak jakby się otwarł i była mała dziurka do odbytu. To jest normalne? 2. Również w odbycie widziałem, ale tylko przez chwilę coś szarego (hemoroidy, guz???). Co to może być? 3. Również od odbytu w górę ciała, ale jeszcze pomiędzy pośladkami, jak naprężyłem mięśnie to pod tą zaczerwienioną skórą pojawiły mi się takie szarawe zgrubienia jakie są w odbycie. I to one mnie martwią, daczego one nie są koło odbytu? Czy to oznacza, że mam jakąś szczelinę lub przetokę???? A może to jakiś rak? Dodam, że we wrześniu miałem kolonoskopię i mam napisane, że okolice odbytu są ok. Więc co to może być? Jutro wybieram się do proktologa, ale się bardzo martwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zaczerwienienie wskazywać może na stan zapalny. Trudno ocenić czy to żylaki odbytu czy tylko stan zapalny. Przy szczelinie odbytu występowałby ból podczas defekacji i krew na papierze po oddaniu stolca. Na pewno po badaniu przez proktologa uzyska Pan więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×