Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Radioterapia nowotwóru odbytu


Gość elizka

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego ojca stwierdzono dosc duzego guza jest usytulowany na samym poczatku nie mozna wykonac na dzien dzisiejszy operacji bo zagraza to zyciu najpierw musi przejsc radioterapie w celu zmniejszenia guza mam pytanie ile tak moze trwac naswietlanie aby to sie zmniejszylo guz ma 4cm zanim moze dojsc do operacji i jesli juz bedzie po operacji to jakie beda tego skutki co potem dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie naświetlania guza odbytu z reguły trwają około 4-6 tygodni. Trudno mi określić jaki zostanie zastosowany sposób leczenia operacyjnego, gdyż nie wiem jaki będzie efekt radioterapii. Najgorsza wersja to wycięcie końcowego odcinka odbytnicy i odbytu z wyłonieniem sztucznego odbytu. Najbardziej korzystna miejscowe wycięcie zmiany z zachowaniem całej struktury jelitowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol(60minus)

Mam pytania związane z tym trybem leczenia. (radioterapia z chemioterapią).Jak słyszę, sa dwa typy procedury: -ambulatoryjne podawanie chemii i naswietlania -szpitalne -//-//-//-//-// W sensie ZUS-owskim czym one sie róznią dla pacjenta??. 1. wartość wypłaty tzw.*chorobowego?, druk L-4 2. wartość ewentualnego odszkodowania ubezpieczeniowego PZU?? Od czego zależy wybór procedury? Dlaczego jedni pacjenci maja leczenie ambulatoryjne, inni szpitalne? Sa tez podobno tacy, co maja zapewnione noclegi (na wyjazdach, podczas radioterapii 5-tygodniowej) ale nie maja wyżywienia.Trzeba sobie prowadzic indywidualne *gospodarstwo domowe*.... Gotowanie,przyrzadzanie... Skąd poczodzą takie zróżnicowania? Coś słyszałem o ulgach w opłatach, prawie do odliczenia podatkowego kosztów przejazdów samochodem. Jak trzeba udokumentowywać takie koszty? Gdyby ktoś zorientowany zechciałby sie podzielic wiedzą, byłbym ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol(60minus)

I jeszcze jedno pytanie. czym charakteryzuje się tryb leczenia tymi środkami: - kapecytamina -irinotekan Czy to są nowe środki, tzw. doświadczalne? A leczenie nimi należy do leczenia tzw. *celowanego*? Jaka jest skuteczność tych metod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.Panie doktorze odebralismy wynik mojego ojca z badania histopatologicznego brzmi:Carcinomatosus Mucykarmin ogniskowo dodatni prosze o przetlumaczenie nie wiem czy dobrze odpisalam.01.02.ojciec ma pierwsza konsultacje u onkologa-radiologa.Mam jeszcze jedno pytanie prosze mi powiedziec dlaczego tak chudnie w ciagu nie calego miesiaca schudl 8 kg.Nadmieniam iz ma przy tym anemie tak mowil lekarz na podstawie wynikow badan.Pozatym jeszcze w EKG wyszlo ze ma blaszki miazdzycowe na luku aorty.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziekuje.Dzsiaj bylam z ojcem u onkologa ma zalecona radioterapie przez 5 dni codziennie,a potem operacja.Nie wiem czy powinnam pisac ale moj ojciec jest mieszkancem Jaworzna.Panie doktorze prosze mi powiedziec czy mamy ojca przygotowac jakos do tej operacji jakie moga byc tego skutki.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×