Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żyła główna dolna


Gość renbaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lekarza rodzinnego zaniepokoiły moje poszerzone i nabrzmiałe żyły szyjne oraz tzw. *skaczące* ciśnienie (głównie podwyższone jest rozkurczowe do 100-105 hg). Rozpoczęto badaniem tarczycy, które wyszło modelowo (USG, hormony). Kolejnym etapem było serducho (badanie kardiologa fizykalne - ok, echo serca - tu wyszło poszerzenie żyły głównej dolnej do 25 mm). Następnie wykonano TK klatki piersiowej z kontrastem (b/z, wszystko w normie) oraz TK jamy brzusznej, której wynik jest następujący - podam tylko zapisy dotyczące jakichkolwiek odchyleń od normy): Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu...jednoczasowo wydalają mocz cieniujący* reszta b/z Żyły biodrowe wsp. poszerzone do ok. 19 mm. ŻGD poszerzona do 28 mm w początkowym odcinku, do 33 mm w okolicy wnęki wątroby. Drożność zachowana. Proszę o informację, czy wynik odbiega od normy? W jakim kierunku należałoby prowadzić diagnostykę? Czy taka moja *uroda*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć czy to tylko taka uroda czy faktycznie wynik toczącego się w organizmie procesu np. ucisku zmiany rozrostowej na żyłę główną dolną. Na pewno należy z tymi wynikami dalej się konsultować z lekarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rozrostowa na ŻGD? Gdzie taka zmiana mogłaby być umieszczona? Ani TK jamy brzusznej, ani TK klatki piersiowej nie wykazało jakichkolwiek guzów! Jeśli miałyby już uciskać ŻGD, to powinny być już chyba uchwytne na TK? Nie wiem, co o tym myśleć. Jakie badania diagnostyczne powinnam jeszcze wykonać? Jeśli poszerzona jest ŻGD i żyły biodrowe, to gdzie *szukać* tzw. niespodzianki??? Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu...jednoczasowo wydalają mocz cieniujący* - co to może znaczyć??? Bo rozumiem, że nerki nie powinny ulegać wzmocnieniu kontrastowemu. Z jakiego powodu mogą być poszerzone żyły biodrowe? Jakie są *normalne* wymiary (szerokość) żył biodrowych i ŻGD??? Nigdzie tego nie mogą znaleźć:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że raczej nie można mieć *takiej urody*!!! Lekarz szuka, szuka, kolejne badania i nic z tego nie wynika:-((( Źle się czuję, nic mi się nie chce, bolą mnie mięśnie i mam napadowe stany przenikliwego zimna, powodującego dreszcze na całym ciele, częste bóle i zawroty głowy i zaburzenia widzenia:-((( Dostałam jeszcze skierowanie do laryngologa. Proszę o rade, co mam dalej robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałam cytologię i wynik był następujący: rozproszony naciek zapalny z częściową cytolizą!!!! Proszę o info, cóż to oznacza??? Czy może mieć to związek z poszerzoną ŻGD i żyłami biodrowymi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×