Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja po operacji amputacji trzonu macicy


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji amputacji trzonu macicy z przydatkami drogą brzuszną (cięcie od pępka w dół). Wiem, że mam wykonywać ćwiczenia rozciągowe - może ktoś mógłby mi wyjaśnić jak te ćwiczenia wyglądają i w jakim czasie od operacji należy je zacząć (operację przeszłam 17 lipca br.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha możesz ewentualnie zacząć, ale nie wcześniej niż po 3 miesiącach, gdy powłoki brzuszne odpowiednio się zrosną. Rana jest duża i może dojść w niej do wystapienia przepuklina w bliźnie pooperacyjnej. Co do dokładnych ćwiczeń jakie powinnaś wykonywać zgłoś się do rehabilitanta. On Ci wszystko wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne są ćwiczenia wzmacniające brzuch(zwykłe brzuszki, napinanie mięśni brzucha, leżąc na plecach nogi lekko do góry-nożyce itp), ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy takie jak ściskanie mięśni Kegla poprzez włożenie tamponu itp, ćwiczenia oddechowe i ogólnousprawniające. Należy ćwiczyć codziennie od razu jak najszybciej a nie po 3 miesiacach-tylko ćwiczenia odpowiednio dawkować, nie należy dźwigać cieżkich rzeczy i przemęczać sie przez dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barbara Salewska Z Włocławka

Droga Iwono Usunicie trzonu macicy nie ma wpływu na twoją ochotę na seks .Twoje potrzebyb,się nie zmieniają a reszta ,zależy od Twojego partnera i miłośc, potrzeb waszych wzajemnych .To kwestia porozuminia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szalewska@onet.eu

Jescze raz Barbara Z Włocławka usunięcie trzonu macicy nie ma wpływu na twoje potrzeby i chęci apetyt może byc jeszcze większy trzymaj się. jwstem pielęgniarką tez po tym usunięciu i wieżmi nie nażekam wszystk zakey od partnea.napisz swoich odczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szalewska@onet.eu

Jescze raz Barbara Z Włocławka usunięcie trzonu macicy nie ma wpływu na twoje potrzeby seksualne i chęci , apetyt może byc jeszcze większy ,trzymaj się. jwstem pielęgniarką tez po tym usunięciu i wież mi ,nie nażekam wszystko zakeży od Twojego partnera. A nawet nie ,bo wierz mi, nie ma to większego znaczenia .Napisz swoich odczuciach na bierząco. Mogę udzielać Ci wskauwek jak postępować. Po pewnym czasie będiesz szczę sliwą kobietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po usunięciu trzonu macicy -2 miesiace moja ochota na sex jest chyba jeszcze większa bo mam świadomość że nie muszę się zabezpieczać przed niechcianą ciążą ogromnie dużo zależy od nastawienia psychicznego i oczywiście partnera jego delikatności czułości i tego co was łączy BRAK MACICY NIE ŚWIADCZY O NASZEJ KOBIECOŚCI pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po *Amputatio supracervicalis corporis uteri sine adnex* ze względu na macicę mięśniakowatą. Proszę mi pomóc czy to jest usunięcie tylko trzonu macicy czy coś jeszcze? Z góry dziękuję. Dziś mija dwa tygodnie jestem jeszcze bardzo obolała.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja również jestem po operacji usunięcia macicy. Przydatki mam pozostawione. Operację miałam ponad rok temu. Jednak moja ochota na seks nie powróciła. Mam 44 lata i do czasu operacji nie miałam z seksem żadnych problemów. Teraz jest bardzo źle! Nie osiągam orgazmów, mam suchość pochwy. Nie mam ochoty na współżycie. Poradźcie, jak sobie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie dwa miesiace po operacji, przydatki zostawione. Co prawda jeszcze nie współżyjemy tak normalnie (ale są inne metody niż te tradycyjne, by mieć przyjemność) lecz orgazmy mam normalne. Kamilo, są w aptece żele do stosowania, by nie odczuwać takiej suchości, o której piszesz. Może to pomoże... ale myślę że twój problem leży w psychice i tu zwykły ginekolog nie pomoże. Może jednak pomoc seksuologa by się przydała, jeśli takowy jest u Ciebie w mieście? Mario, nie znam łaciny, ale może tu coś znajdziesz http://www.babskieforum.fora.pl/na-klopoty,16/slowniczek-lacinsko-polski-wynikow-badan,592.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariola

Ja też mam usuniętą macicę, jajniki, przydatki, węzły chłonne.Jestem po operacji 2 lata.Mam problemy z seksem.Nie mam na niego ochoty.Kochalam się niedawno.Było kiepsko, bolało.I ta suchość.A kupilam zel*Feminę*.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po operacji dwa tygodnie wszystko pod względem fizycznym jest ok ale za to psychika szwankuje. Mam takie pytanie czy po usunięciu macicy,przydatków i jednego jajnika będę miesiączkować mam 40 lat i nie przechodziłam menopauzy.Za odpowiedż dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Oczywiscie ze nie ,ja tez jestem po usunieciu macicy i juz koniec z okresem z czego sie bardzo ciesze,nie ma sie czym zamartwiac wrecz przeciwnie ciesze sie ze nie musze sie zabezpieczac .Wszystko bedzie dobrze,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosia 6.

2 lipca miałam operacje usunięcia macicy z powodu zagnieżdżonej tam *torbieli guzowatej*. Niestety jak się później okazało był to rak złośliwy. 27 lipca miałam drugą operację usunięcia przydatków. W e wrześniu i październiku przeszłam radioterapię. Nie czuję się najlepiej zarwno fizycznie jak i psychicznie. A najgorsze są uderzenia gorąca i nocne poty, strach przed jutrem, lęk przed każdym bólem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosia 6.

2 lipca miałam operacje usunięcia macicy z powodu zagnieżdżonej tam *torbieli guzowatej*. Niestety jak się później okazało był to rak złośliwy. 27 lipca miałam drugą operację usunięcia przydatków. W e wrześniu i październiku przeszłam radioterapię. Nie czuję się najlepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie. A najgorsze są uderzenia gorąca i nocne poty, strach przed jutrem, lęk przed każdym bólem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogusława

jestem po dwóch operacjach ginekologicznych (usuniecie trzonu macicy i usuniecie guza na lewym jajniku - w ciagu 4 lat) i wiem , że nasze samopoczucie zależy dużo od pozytywnego nastawienia do życia a najlepszym lekarstwem jest drugi człowiek. Wszystkim paniom, które tu piszą o swoich dolegliwościach życzę dużo zdrowia i wszelkiej szczęśliwości - niech moc będzie z WAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×