Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po mastektomii Carcinoma ductale infiltrativum


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 14 stycznia została u mnie przeprowadzona mastektomia prawej piersi z wezłami chłonnymi, otrzymałam wynik i niewiem co oznacza: guz piersi, II kwadrant: Carcinoma ductale infiltrativum. Bloom G-IV, Max.diam 3,5 cm pT2. Lymphangiosis carcinomatosa. Brak cech uszkodzenia komórek nowotworowych po chemioterapii. Brodawka sutkowa: Lymphangiosis carcinomatosa Próbka 03 I kwadrant 05 - III kwadrant, 06 - IV kwadrant:Lymphangiosis carcinomatosa wezły chłonne pachowe: Carcinoma ductale metastaticum. Naciekanie torebki węzłów chłonnych i okolicznej tkanki tłuszczowej Lymphonoduli no 14 11+, 3- immunohistochemia ER (-) PGR (-) HER2 (1+) Mam zaplanowaną chemie TAC i naświetlania czy mam szanse na zupełne wyzdrowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guz piersi, II kwadrant: Carcinoma ductale infiltrativum. Bloom G-IV, Max.diam 3,5 cm pT2. Lymphangiosis carcinomatosa. Brak cech uszkodzenia komórek nowotworowych po chemioterapii. - rak przewodowy inwazyjny, 4 stopień zaawansowania histopatologicznego w skali 4 stopniowej, maksymalny wymiar guza 3,5 cm czyli w klasyfikacji TNM T 2 stopnia (czyli guz między 2 a 5 cm), zaczopowanie naczyń chłonnych rakiem - jeśli wcześniej była zastosowana chemioterapii nie stwierdzono cech zniszczenia komórek nowtowrowych pod wpływem chemii (chemia nieskuteczna) Brodawka sutkowa: Lymphangiosis carcinomatosa - zaczopowanie naczyń limfatycznych komórkami raka Próbka 03 I kwadrant 05 - III kwadrant, 06 - IV kwadrant:Lymphangiosis carcinomatosa - zaczopowanie naczyń limfatycznych komórkami raka wezły chłonne pachowe: Carcinoma ductale metastaticum. Naciekanie torebki węzłów chłonnych i okolicznej tkanki tłuszczowej Lymphonoduli no 14 11+, 3- - rak przewodowy przerzutujący, przebadano 14 węzłów chłonnych z czego 11 jest zajętych przez raka a 3 są wolne immunohistochemia ER (-) PGR (-) HER2 (1+) - brak receptorów estrogenowych i progesteronowych, niewielka ilość typu HER2 - brak możliwości leczenia hormonalnego i dodatkowego przeciw receptorowi HER2 Zaawansowanie nowotworu jest duże. Leczenie będzie długotrwałe i trudne. Przeżycie 5-letnie około 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Pan mi napisał jest straszne ja mam dopiero 26 lat czyli według tego mojezycie skonczy sie na 30 latach. O matko. Zaczopowanie komórek limfatycznych oznacza ze chce sie przedostac do krwiobiegu tak to mam rozumieć, bo jama brzuszna do tej pory była czysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej informacji na ten temat otrzyma Pani bezpośrednio od prowadzącego Panią onkologa. Ja tylko interpretuje wyniki badań bez całokształtu klinicznego pacjenta. Onkolog ma na ten temat najwięcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×