Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żyły i zaczerwienienie na penisie


Gość Romek

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia żył na penisie była już kilka-krotnie omawiana na forum. Jednak mój problem wydaje mi się nieco różnić od omawianych wcześniej dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do pana Tomasza o pomoc. Mam 25 lat i ok 5 lat temu zaobserwowałem niewielką zmianę na swoim penisie (pojawiła się mała, niegroźna żyłka). Z biegiem czasu niestety problem zaczął się pogłębiać i zaczęły pojawiać się coraz to nowe żyły, a stare zaczęły się mocniej uwidaczniać. Udałem się oczywiście do urologa, który za 150zł pocieszył mnie, że wszystko jest w porządku. Pomimo, że tak naprawdę owe widoczne żyły w niczym nie przeszkadzają - nie bolą, penis staje, to jednak wyglądają bardzo nieestetycznie - przynajmniej dla mnie. Krępuje się tym przed moją partnerką co czasem owocuje problemami z erekcją (ale to inna kwestia). Głównym problemem jest jednak to, że problem się pogłębia. Ostatnio zaobserwowałem pojawienie się małych żyłek i chyba w konsekwencji pociemnienie skóry na penisie. Drugi raz gdy udałem się do urologa również potwierdził, że żyły są powiększone, ale nie ma się czym naprawde przejmować. Zainteresował się natomiast zaczerwienieniem napletka i zapisał mi tabletki vassel duo (na rozrzedzenie krwi) oraz maść 10% hydrocortizone. Szczerze powiem, że niewiele to wpłynęło na poprawę sytuacji. Przesyłam dwa zdjęcia z widocznymi żyłami i zaczerwienieniem dla zobrazowania problemu: http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0110/dsc04357e4be.jpg http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/dsc043548e4b.jpg Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic niepokojącego w wyglądzie Pana penisa. Taki układ żył na penisie jest typowy. Taka budowa członka, anatomiczna budowa. Każdy mężczyzna ma tak rozwinięte żyły - jeden mniej drugi bardziej. Czy partnerce Pana w czymś to przeszkadza? Może zbytnio się Pan tym przejmuje? To nie jest żaden defekt kosmetyczny. Proszę mi wierzyć i nie przejmować się tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo trwa to dopiero od jakiś 2 miesięcyl,ale... Z całym szacunkiem,ale to nie jest odpowiedz,że *to normalny układ żył*. Zgoda,że jeśli by tak było całe życie,ale Ja jak i kolega stapler wyżej mamy to dopiero od jakiegoś czasu.U mnie to pojawiło się jakieś 2 miesiące Z DNIA NA DZIEŃ,więc nie jest to normlane napewno (u mnie jeszcze dochodzily bóle jąder,dyskomfort po wytrysku i chyba lekki ból w okolicach nerek po wytrysku,ale i tak dostałem odpowiedz,że *to normalne*).*Siatka* nowych żyłek,pogrubienie już widocznych nie jest normalne jesli pojawia to się od tak w ciągu jednego dnia. Może to jakieś *tajemnicze* zapalenie lub jakies zatory,nie wiem ja lekarzem nie jestem,jedno jest pewne,że nie jest to naturalne. Chyba zakupie sobie Lioton 1000 bo wydawać ciągle pieniądze na urologów i nieczego się nie dowiadywac to już lekka przesada. Kolega stapler wyżej napisał,że jeden urolog powiedział,że żyły są faktycznie powiększone,i co? Odpowiedź :*to naturalne*.Zenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje, że to nie jest normalne. Z drugiej jednak strony nie odczuwam bóli. Czasem jeżeli jestem z dziewczyną i kończy się tylko na zabawie, to czuje lekki dyskomfort (delikatny ból jąder), ale to chyba normalne. Jest to naprawdę trudna sprawa, bo również nie chce wydawać pieniędzy po to, żeby usłyszeć, że jest ok. Co do leków, to lioton 1000 nie pomoże. Stosowałem maść o której wspomniałem, którą przepisał mi urolog 10% hydrocortizone. Ona faktycznie na zaczerwienienie pomagała do momentu, aż nie pojawił się w ogóle jakiś stan zapalny, wtedy to odstawiłem. U mnie widoczne jest zaczerwienienie napletka. Jakby czerwona obręcz wokół jego wewnętrznej strony gdy jest nie zsunięty. Doszedłem do wniosku, czytając o tego typu problemach, że może to być jakieś zapalenie wywołane grzybami lub bakteriami. Owe zaczerwienienie już miałem od dłuższego czasu zatem być może nie leczenie tego problemu zaowocowało powiększeniem żył. Zakupiłem w aptece maść bez recepty Clotrimazolum i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam 19 lat i od kilku lat na moim penisie sa silnie widoczne żyly. w ostatnich kilku tygodniach zyly zaczynaja mi przeszkadzac to znaczy ze wzgledow estetycznych i zaczynaja mnie bolec po stosunku przez co drugi stosunek jest bolesny. chcial bym sie zapytac czy istnieje taka mozliwosc usuniecia tych zyl za pomoca zamrazacza czy jakiegos zabiegu? z gory dziekuje i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc panowie to chyba nie wiecie jak wygląda pożądnie ukrwiony członek. To że pojawiają się u was żyły swiadczy o większym ukrwieniu, wiadomo ze niektórym moze sie to wydawac nieestetyczne ale tak wygląda penis panowie, jeden bardziej drugi mniej żylasty, bez żył wyglądał by jak plastikowy wibrator nie macie wiekszych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ich pełno sa wielkie jedne jakby zmutowane i to juz takie były pd 4 lat ostatnio wyskoczyły nowe małe jakby pajeczynki tez widoczne martwie sie tym czy to jest cos groznego ?? umowiłem sie do urologa na luty zobaczymy co powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny przypadek jak wy tylko że moje żyły na penisie przypominają pajączki, tworzą taką cienką, fioletową sieć... Jak możecie to prześlijcie zdjęcia chciałbym się upewnić czy to ten sam problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×