Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone i bolące pachwinowe węzły chłonne


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam powiększone i bolące pachwinowe węzły chłonne, robiłam wyniki krwi i moczu i są dobre. stan taki utrzymuje sie juz około 3 miesięcy. dodam że urodziłam dwoje dzieci po pierwszej ciąży i rocznym karmieniu miałam podobny problem, ale zajście w kolejną ciąże spowodowało ustąpienie dolegliwości, po drugiej ciąży i rocznym karmieniu dolegliwości sie pojawiły, ogólnie nie mam innych objawów. wziełam przepisany przez lekarza antybiotyk, przez krótki czas ból ustąpił jednak węzły sie nie zmniejszyły, po około 2 tyg wszystko wróciło. mam tez założoną wkładkę antykoncepcyjną (mniej więcej w tym czasie zaczeły sie opisane problemy)jednak lekarz ginekolog twierdzi że jest wszystko ok. co to może być i gdzie szukać pomocy? czy to może być coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co może się dziać bez bezpośredniego badania. Najczęściej węzły chłonne pachwinowe są powiększone z powodu zapalenia układu moczowo-płciowego. Jeśli mocz jest w porządku to rzeczywiście może powodem odczynowo zmienionych węzłów chłonnych jest wkładka antykoncepcyjna, która może wywoływać niewielki odczyn zapalny narządu rodnego. Może trzeba zastanowić się nad jej usunięciem. Tylko w tej materii widzę powód tak zmienionych węzłów chłonnych pachwinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.od 4 lat mam problem z węzłem z roku na rok się powiększa i jest bolesny leczę się na tocznia r.u.badania sa dobre gdy pytam prowadzącego ręmatologa mówi ze to jest związane z podstawową choroby ale do ile mam znosić ten ból.kto by mi mógł pomóc i jaki lekarz jest specjalistą od węzłów .ula z przemysla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×