Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to sugeruje raka żołądka lub dwunastnicy?


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu męczy mnie co jakiś czas dziwne uczucie jakby w żołądku, dwunastnicy i/lub połączenia przełyku z żołądkiem. Uczucie polega na tym, że czuję te narządy. Czucie tych narządów raz jest większe raz mniejsze. Nie jestem w stanie tego powiązać z tym co jem i ile jem, ponieważ raz mogę zjeść bardzo dużo i nic mi nie jest a raz zjem bułkę i odczuwam dyskomfort. Próbowałem brać lek bioprazol na zmniejszenie soku żołądkowego - chyba mi pomogło, ale też nie jestem do końca przekonany, ponieważ jestem osobą, która potrafi sobie wmówić wiele chorób i dolegliwości. Czasem ból z lewej strony nadbrzusza przechodzi na plecy na żebra. Mam skoliozę i ból może pochodzić od kręgosłupa. Ale też do końca nie jestem przekonany. Wykonywałem serię badań - morfologia, aspat, alat, ggtp, ob, crp, mocz, posiew kału, krew utajona, usg, kolonoskopia. Wszystko jest w porządku. Lekarz, który mnie kierował na kolonoskopię po otrzymaniu wyniku badania powiedział, że mam zespół jelita drażliwego (miałem tez bóle w dole brzucha po lewej stronie). Prosze o odpowiedź na kilka moich pytań: 1. Czy ból w nadbrzuszu i to, że nie mogę go określić kiedy powstaje może sugerować nowotwór? Wiem, że powinienem wykonać gastroskopię - termin mam za 2 tygodnie. 2. Na co może wskazywać, że ból z nadbrzusza czasem przechodzi na plecy? 3. W przypadku nowotworu żołądka/dwunastnicy/przełyku ma wpływ co i ile jem? 4. Czy w przypadku nowotworu żołądka może się zdarzać tak, że w przypadku jedzenia tych samych rzeczy ból raz występuje a raz nie? 5. Czy może to być zespół jelita drażliwego albo nerwica? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

1. Takie dolegliwości mogą sugerować stan zapalny, dlatego warto wykonać jeszcze gastroskopię. Bez tego za wiele nie można powiedzieć. 2. To może być choroba wrzodowa, nie można wykluczyć chorób trzustki. Objawy jakie Pan wymienia raczej związane są z chorobą wrzodową, nie z rakiem żołądka. Także stres ma duży wpływ na czynność układu pokarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 6 miesięcy męczy mnie ból żołądka na początku było to raz w tygodniu ale od 2 tygodni ten ból pojawia się codziennie.Byłam u lekarza i on mi przepisał lek polprazol i nolpaza lecz one na początku niwelowały ból a teraz nie pomagają.Nie mogę jeść np. za dużo różnych potraw z majonezem lub innych potraw ciężko strawnych,ponieważ po nich jest mi nie dobrze. Co mi może dolegać i jakie badania bym musiała zrobić by dowiedzieć się co mi jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×