Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mały guzek przy odbycie


Gość Grzegorz L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze bo wlasnie dzis zauwarzylem maly guz zaraz przy odbycie i troche mnie to nie zapookoilo.Nie mam zielonego pojecia co to moze byc bo NIGDY z tym nie mialem doczynienia.z tego co pamietam bo do wczoraj popoludnia nic nie mialem az wczoraj wieczorem idac do pracy poczulem ze cos nie tak.troche to dziwne uczucie,troche boli,nie mialem jeszcze przyjemnosci poczuc czy boli podczas wydalania kalu ale juz zaczynam sie stresowac.kiedy dotknalem i probowalem go ucisnac to nie czulem mocniejszego bolu nizeli byl. czytalem troche tutaj na ten temat i jesli jest to jakis zylak to czy jest mozliwosc jakiegokoliwke wyleczenia bez wycinania!!????? Prosze o jakiekoliwke informacje za ktore bede nie zmiernie wdzieczny.Zastanawiam sie czy juz nie rejestrowac sie do lekarza by to zobaczyl ale poczekam pierw na Wasza odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o napoje to caly czas cos pije i najczesciej nic gazowanego,jedzenie jem lekkostrawne bo od kiedy zostalem pozbawiony woreczka zolciowego to nie moge jesc ciezko strawnych rzeczy.Sam sobie gotuje wiec napewno nie jadam tego po czym wiem co moze byc.a co do ruchu to mam taka prace ze ruch u mnie to na porzadku dziennym a do tego w wolnuch chwilach sam wychodze na swieze powietrze troche pograc w tennisa czy poprostu pobiegac.czy moze to byc powodem siadania na zimnym kamieniu i jak to sie mowi,ze mozna dostac wilka od tego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pan na poczatek trzeba na pewno iść do lekarza zbadać się. Trudno cokolwiek pisać bez badania. Oczywiście może to być żylak odbytu w stanie zapalnym, ale także formujący się ropień okołoodbytniczy. Żylaka mozna leczyc zachowawczo, ropień okołoodbytniczy trzeba nacinać (operacyjnie). Na oba schorzenia ma wpływ silne oziębienie okolicy ujścia odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczułam pieczenie odbytu, potem wyrósł guzek wyglądający jak żyła przechodzaca przez dolną cześć odbytu, bardzo mnie piecze kiedy dotykam, ale przy siadaniu czy lekkim rozkraczaniu nic nie czuje. Dopiero kiedy wydalam kał lub robie duży rozkrok bardzo boli, próbuje sie wiecej rozkraczyc wtedy piecze i boli. mam 16 lat Prosze o rade!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sama dolegliwość dopadła mojego męża,jestem bardzo zaniepokojona ,wysłałam go do lekarza,jeszcze nie wrócił....a ja szukam w kompie coś na ten temat i czytam,że przyczyną może być silne oziębienie okolicy ujścia odbytu.....i zgadza się ,siedział (mrożna pogoda)na zimnej ławce przed blokiem z sąsiadem z 2 godziny a wieczorem wyczuł guz przy ujściu z odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dzis po południu pojawił mi się mały guzek przy odbycie. Jest on miękki jakby w środku był jakiś płyn. Wcześniej już miałem taki mały guzek ale został on wycięty. Nie pamietam co lekarz mi mówil na ten temat. Myślę, że ten guz powstaje od jakiegoś przemęczenia, ponieważ dzis rano pracowałem i się mocno zmęczyłem i po kilku godzinach pojawił się ten guzek. Czy konieczne będzie ponowne wycięcie tego guza, czy można go *wyleczyć* jakoś inaczej? Jak już wcześniej napisałem, że w tym guzku jest płyn więc czy jest możliwość np. przedziurawienia tego guzka aby ten płyn wypłynał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W tej sprawie trzeba bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Bez badania nie określę czym jest ten guzek. Może to być jakiś niewielki ropień lub żylak odbytu. Rozpoznanie określi dalszy sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł 45 lat

Witam.Piszę i proszę o pomoc bo wczoraj rano zauważyłem guzek przy odbycie który nie krwawi nie swędzi ale mnie to zaniepokoiło bo nigdy nie miałem takiego guzka.Wygląda jak żyła na końcu z twardym guzkiem.Dziś oddawałem rano stolec i na razie nic tak nie boli ale go cały czas czuję. Co to jest? Do jakiego lekarza mam się udać? Proszę o odpowiedź. Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×