Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tzw. dzikie mięso na paznokciu


Gość DK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem..a dokładnie chodzi o to , ze od pewnego czasu mam problemy z paznokciem na palcu u stopy. Z boku na paznokciu zrobił mi sie tzw.*dzikie mięso* (nie dużo) czego powodem jest NIBY wbijajacy sie kawalek paznokcia. Bylem u lekarza-chirurga i powiedzial ze zabieg moze wykonac w postaci wyciecia klinu i wlasnie chodzi mi o to czy to jest konieczne poniewaz ja zaczalem prace jako kierowca niecaly miesiac temu a obowiazkowo musialbym wziac zwolnienie co nie jest mi na reke.. potrzebuje informacji czy w jakis inny sposob moge to wyleczyc chodzi mi o tą narastającą skore na paznokiec bo z reszta poradze sobie sam. Dostałem preparat w spreju-neomycinum, ale nie wiem czy to pomoze. Prosze o jakas porade z gory dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym skutecznym sposobem leczenia wrastającego paznokcia jest leczenie operacyjne czyli wycięcie klinu bocznej części paznokcia wraz z otaczającymi tkankami miękkimi (plastyka wrastającego paznokcia) Po operacji taka rana goi się około 2 tygodnie. W tym czasie raczej nie można kierować samochodu zawodowo. Raczej spray z antybiotyku w tym stanie nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak jest cos czym mozna wypalic to co naroslo bo w sumie to nie paznokiec mi wrasta tylko czesc ktorej przy usowaniu nie wyjalem i wyjalbym gdyby wlasnie nie to smieszne dzike mieso jesli mozna prosic o odpowiedz i pomoc to prosilbym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na dzikie mięso można stosowac jakies preparaty jak na wypalanie kurzajek? chce sie tego pozbyc, ale nie chirurgicznie tylko domowymi sposobami, wrastał mi sie paznokiec ale nie wiem jak mam sie pozbyc dzikiego mięsa czyli tego co narasta obok, jest krwiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EKSPERT OD TEGO MIESA

JA CI POMOGE CHLOPIE mialem to samo co ty nawet gorzej bo z 2 stron na obu nogach i chirurg wycinanie pazkokcia i po roku to samo ale juz sie nie dalem wiecej pod noż pomyslalem pomyslalem i wydumalem usune ci to w tydzien i bedziesz mogl chodzic biegac skakac daje 100 % gwarancji , wiecej info udziele na maila Pisz Koniecznie. pozdro i wszystko da sie wyleczyc *) nie jestem zadnym znachorem ani oszustem testowalem to na sobie dziala pomaga koniec tematu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cierpiąca

Mam dokładnie ten sam problem, źle wycięłam paznokcia najpierw powstała opuchlizna, stan zapalny następnie zaczęła zbierać się ropa...stary sposób *babci* czyli rozmiażdżenie liścia kapusty i przykładanie do palca wyciąga ropę ale pojawił sie problem małe *dzikie mięso* nie chcę iśc do chirurga bo już raz miałam wycinany kawałek paznokcia u 2 nogi skończyło się tym że przez prawie miesiąc się to goiło - RATUNKU - cóż poza chirurgiem i gabinetem kosmetyki leczniczej może pomóc...bardzo proszę o jakiekolwiek porady bo chirurg to ostateczna ostateczność...jeżeli ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł bardzo proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspercie od dzikiego mięsa :) jeżeli była by taka możliwość to napisz mi również na meila inf o tym cudownym środku na dzikie mięsko :( tragiczne to jest :( byłam w szpitalu na lapisowaniu paznokcia ale nie wiem czy coś mi się z tym poprawi :( agacia5@amorki.pl :) z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wykończony

mam dokładnie taki sam problem już mi życie przez to dzikie mięso zbrzydło proszę Cię ekspercie pomóż..Bardzo proszę o pilną poradę. Będę bardzo wdzięczny. Wykończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oderwał mi się paznokieć u kciuka tak nieszczęśliwie, że powstała rana, a następnie utworzyło się dzikie mięso. Bolało jak ch...ra i mimo ,że codziennie go odcinałam - odrastało. Wtedy przypomniałam sobie o urynoterapii. Po odcięciu/ mięsa ,/ namoczyłam palec w świeżym moczu i tak przez kilka dni.Codziennie *mięsa* odrastało coraz mniej aż wreszcie zanikło.W ostatniej fazie dziurę między paznokciem, a opuszkiem palca smarowałam mascią Chlorchinaldin H / w zasadzie na receptę, ale czasem można dostać bez/ Zaznaczam. że urynoterapię zastosowałam pierwszy raz bo bałam się metod stosowanych przez lekarzy. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, jeśli ktoś zna sposób na to dzikie mięso pomóżcie od pół roku chirurdzy męczą mi dzieciaka,jak był mały miał ten sam problem ale wtedy dostałam jakiś preparat do robienia tylko ,że nie pamiętam co to było.Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem :( w sierpniu byłam u chirurga, który wyciął mi dzikiem mięso laserem.. Nie podało tak strasznie mocno :) Ale po miesiącu wszystko zaczeło zarastać. kazano mi wkładać kawałki niteczki pod panokiem aby paznokiem narósł na dzikie miesa. Wkładałam i smarowałam maścią scholl na wrastające poznokcie! Ba poznokcie zaczely sie łamać. I co tu teraz zrobić? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy lata temu miałem zrywany paznokieć bo zaczął wrastać następnie po pół roku na drugiej stopie u palca wyszło dzikie mięso i również paznokieć był zerwany. teraz minęło sporo czasu a pół roku temu wyszło mi znów tzw. dzikie mięso i smaruje maściami z antybiotykiem i nic nie pomaga. czy jest możliwość by chirurg zerwał mi tylko pół paznokcia??- jak to zrobił mojemu koledze??czy znów będzie zerwany cały i teraz to nie będzie go miał na co zszyc bo juz skóra jest prawie na maxa naciagnięta od ostatniego razu. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co operacje robią nie na zywo? tna palca czy paznokcia? to musi bardzo boleć mam też wrosniętego nie robili operacji tylko chodze do przychodni nie w szpitalu tylko zwykła przychodnia i chirulg lekarz podnosi paznokcia podwaza podkłada gaze pod paznokcia i pryska neomycinum tzf odpiscie czy na operacje wrosniętego paznokcia usypiają czy nie i nie czy dają zastrzyki chyba w szpitalu na sali na operacje ? prosze odpiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam ten sam problem :/ bardzo proszę o jakieś porady lub domowe sposoby jak się tego pozbyć !!!! ponieważ ten ból jest nie do wytrzymania męczę się z tym jakieś pół roku , a miesiąc temu po drugiej stronie paznokcia wyrosło mi to samo . nie byłam u lekarza i niechce iść dlatego bardzo mi zależy na tym by to samej jakoś usunąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pozdrawiam Wszystkich :)

Witam Lekarza wam osobiście odradzam (tym co nie lubią bólu) a dlaczego zabieg tzn. wycinanie klinowe bardzo boli :) mi dał lekarz 2 zastrzyki które nie zadziałały nie wiem dlaczego i lekarz też nie wiedział, więc miałem wycinane na żywca jakąś ten ból przetrzymałem,ale po paru miesiącach znów mi się zrobiło dzikie mięso i zdecydowałem że znów usunę u chirurga ponieważ nie chce mi się czekać aż urośnie i więcej ropy się zbierze.A tak wgl. lekarz mi polecił moczenie palca w szary mydle i ciepłej wodzie oraz rivanol,jodynę,maść nie na receptę i betadine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×