Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągle ropiejąca rana po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 7 miesięcy temu przeszłam operację wycięcia wyrostka. zapalenie zostało późno zdiagnozowane, przez pewien czas chodziłam z bólami brzucha i żaden lekarz nie potrafił mi pomóc, dopiero na stole operacyjnym okazało się, że wyrostek był już wylany, skończyło sie ropniem otrzewnej i póżniejszymi komplikacjami. po operacji lezałam jeszcze miesiąc w szpitalu, ponieważ przy otworze po drenie utworzył się ropień, z którego wypływały duże ilości ropy. miałam to codziennie przeplukiwane i zmieniano mi sączki, szwy na ranie miałam ściągniete po około 2 tygodniach, kiedy juz wszystko sie ladnie zrosło i wróciłam do domu po około 2 tygodniach na ranie stworzył mi sie mały ropien, udałam sie do szpitala, lekarz naciąl rane i wyciągnął nić, powiedzial ze to byla przyczyna ropienia... ale minęło juz 7 miesięcy, z rany cały czas wydobywa mi sie ropa, regularnie odwiedzam lekarza, ktory co jakis czas grzebiąc mi w ranie wyszarpuje z niej grube sztywne nici i nie robiąc zadnych badań mówi ze przyczyna ropienia sa szwy wewnetrzne. nie wiem juz co robić rana wyglada coraz gorzej, wydobywa sie z niej coraz wieksza ilosc ropy, jest opuchnieta, obolała, miejsca wokół rany sa bardzo twarde, tak jakbym miała pod skóra jakieś guzy, czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania ( USG, posiew ropy), czy to mogą byc jakies dodatkowe powiklania po operacji wewnatrz jamy brzusznej, czy poprostu bedzie mi to ropiec dopoki nie wyjda mi te wszystkie nici ze srodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maż jest już 6 lat po operacji i ciągle robi się otwór i wychodzą nici lekarz powiedział że rekordzista miał problem 12 lat .najlepiej by było ponownie otworzyć i wszystkie wyciągnąc.łatwo się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×