Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brodawka w środku odbytu


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Chirurg stwierdził u mnie brodawkę kilka centymetrów wgłąb odbytu. co miał na myśli mówiąc brodawka? polip, kłycinki kończyste (one chyba występują na zewnątrz), brodawka z wirusem HPV (chociaż to nie jest możliwe w moim przypadku, bo takie tworzą się przez kontakty analne), czy też coś innego? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodawka wyczuwalna przez chirurga to być może przerośnięta zmiana anatomiczna. patrz anatomia odbytu: Błona śluzowa kanału odbytu tworzy 6 do 10 pionowych fałdów (kolumny Morganiego) zakończonych brodawkami odbytu. Brodawki te połączone są drobnymi pasmami błony śluzowej, zwanymi zastawkami odbytu. W dnie zastawek odbytniczych znajdują się drobne zagłębienia błony śluzowej, zwane zatokami odbytu albo kryptami, stanowiące ujścia cewkowatych przewodów &#8211* gruczołów odbytniczych. Czasami dochodzi do przerostu takich brodawek na skutek stanu zapalnego. To naturalna postać ujścia odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.... W odbycie mam brodawke w .. Miałem przed tem w okolicy odbytu klyciny i dermatolog ostrzegla mnie ze mogę też mieć zmiany w odbycie ... Jeżeli to klycina to co w takim razie trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystiannnn323

No krioterapia często jest najlepszym sposobem na walkę z kłykcinami. Oczywiście musi ocenić to lekarz, jeżeli kłykciny będą tak duże to może będzie konieczne działanie chirurgiczne. Jakby ktoś z Was szukał specjalisty ze stolicy to dobrym proktologiem jest dr Ciszewski, którego szczerze polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×