Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gruczolak kosmkowy z dysplazją małego stopnia


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam wyniki z gastroskopii. Do wizyty u lekarza zostało jeszcze kilka dni a ja bardzo niepokoję się wynikiem. Mogłabym prosić o odpowiedź???? Rodzaj i opis pobranego materiału: Gastritis polipositas Rozpoznanie: Trzy wycinki błony śluzowej części antralnej żołądka ze średnio nasilonym, przewlekłym zapaleniem, z aktywnością średniego stopnia, bez zaniku. W wycinku obecny drobny gruczolak kosmkowy z dysplazją małego stopnia. W obrębie gruczolaka obecna jest metaplazja jelitowa dokonana. Gruczolak dochodzi do brzegu wycinka. Czy to coś groźnego? Bardzo proszę oszybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To gruczolak z niewielką dysplazją (zaburzeniem architektury nabłonka) i metaplazją (przemianą nabłonka z żołądkowego w jelitowy) wskutek stanu zapalnego. Gruczolaka pewnie usunięto. Za wyznaczony przez lekarza czas będzie trzeba wykonać badanie kontrolne. I wtedy ewentualnie usunąć pozostałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota

Otrzymałam wynik badania polipa poprzecznicy usuniętego w trakcie kolonoskopii : Proszę o przetłumaczenie. Adenoma tubulare.Dysplasia minoris gradus.Excisio completa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam ogromną prośbę do wszystkich,którzy to czytają i mają doświadczenie lub wiedze na temat mojej choroby. Proszę o pomoc. Mam 41 lat.. w górnej części przełyku pojawiła się narośl określona po wyniku badania histopatologicznego jako EKTOPIA BŁONY ŚLUZOWEJ ŻOŁĄDKA W GÓRNEJ CZĘŚCI. HETEROTOPIA GASTRALIS. Czy jest to nowotwór? / Czy można operować? Prosze o informację i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×