Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liczne złogi kamieni w woreczku żółciowym


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 18 lat i jakiś miesiąc temu wykrytu o mnie liczne złogi kamieni o średnicy ok. 8mm w woreczku żółciowym. Lekarz powiedzial mi że dopoki nie dostane ataków bólu operacja nie może zostac przeprowadzona. Czy to prawda? Lepiej operowac wczesniej czy później? A może wystarczy leczenie polegające na wykruszaniu kamieni? Z góry bardzo dziękuje za pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda? Lepiej operowac wczesniej czy później? - o tym czy należy operować powinien zadecydować chirurg, a nie lekarz pierwszego kontaktu, muszę napisać, że wskazana jest nawet operacja u osoby w kamicy bezobjawowej jeśli przewidywany jej okres życia wynosi powyżej 30 lat, dlatego na 100% będzie miała Pani kłopoty z pęcherzykiem żółciowym Lepiej operowac wczesniej czy później? - według mnie wcześniej, tym bardziej jeśli będzie Pani w ciąży a dojdzie do zapalenia pęcherzyka w niebezpieczeństwie będzie Pani i Pani dziecko A może wystarczy leczenie polegające na wykruszaniu kamieni? - nie ma takiej skutecznej metody, tylko operacja powoduje całkowite wyleczenie choroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałam to zdanie: *muszę napisać, że wskazana jest nawet operacja u osoby w kamicy bezobjawowej jeśli przewidywany jej okres życia wynosi powyżej 30 lat, dlatego na 100% będzie miała Pani kłopoty z pęcherzykiem żółciowym* jesli miałabym zabieg przed 30 rokiem życia, to wtedy na 100% bede mieć problemy z pęcherzykiem? Czy takie przypadki zdarzaja sie po zabiegu u osób powyżej 30 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie Pani zrozumiała. Jeśli przewiduje się, że osoba będzie żyła przynajmniej jeszcze 30 lat (czyli jest osobą młodą, ma np. mniej niż 50 lat) to wskazane jest usunięcie takiego pęcherzyka, gdyż prawdopodobieństwo pojawienia się dolegliwości lub też powikłań ze strony pęcherzyka jest bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×