Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina rozworu przełykowego


Gość niko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Witam...3 tygodnie temu stwierdzono u mnie przepukline rozworu przelykowego..trafilam do szpitala z silnymi bolami w podbrzuszu..objawy takie jak przy zapaleniu pecherza oraz bol w prawym boku..wszystkie badania wyszly ok..tomograf..usg..kolonoskopia..ginekologicznie tez w porzadku...czy takie dolegliwosci moga byc zwiazane z przepuklina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem operację miesiąc temu i muszę powiedzieć,że tak będę to ciężko znosił to bym się nie zdecydował. Pierwsze trzy tygodnie to tylko picie mi nawet papki nie przechodziły dusiłem się w momencie jedzenia .Teraz mogę co nie co zjeść,ale za to ból brzucha i biegunki są nie do zniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2013 o 15:02, Gość Marco napisał:

Witam.Mam 29 lat.Borykam się z pewnym problemem.4 lata temu po badaniu gastroskopii stwierdzono u mnie przepukline przełyku i zapalnie żołądka.przpisano leki,które stosowałem przez 2 miesiące po tym czsie miałem spokój z dolegliwośćiami przez ok 3 lata.Ostatni rok czuje sie fatalnie.Mam bardzo silne i uporczywe odbijania,są to puste odbijania lecz czasem po jedzeniu odbije mi sie jedzeniem,zdaża sie czasami że mam takie wrażenie jak by tresc żołądka lekko mi się cofała,nawet jak napije sie wody.Uczucie to towarzyszy mi też podczas schylania się.Mam bardzo sucho w ustach i ciągle zbiera mi się jakaś słona gęsta slina którą odchrzakuję ale ona powraca do tego ciągle obłożony jezek do połowy biały a od połowy żółty.czasami miłem gorzki posmak w ustach.zgagi typowej nie mam tylko czsami jak jestem głodny i pracuje w nocy to podczs tego odbijania mam odbicia lekkim kwasem.Noc przesypiam spokojnie,ale jak wstaje rano to pełne gardło tej sliny i odbija sie nawet na pusty żołądek.Postanowiłem zrobić kontrolną gastroskopię i przed badaniem powiedziałm Pani gastrolog że mam juz tego dosyć i mam zamiar pozbyc sie tej przepukliny operacyjnie,gdyż poznałem sporo osób operowanych przez słynnego profesora ze śląska który operuje to z wielkim powodzeniem i znam osoby nawet 13 lat po zabiegu,które do dzisiaj nie mają refluksu,lecz zostałem skrytykowany przez Panią gastrolog.zaznacze że przed gastroskopią stosowałem omeprazol w dawce 20mg rano i gasprid przez 2 miesiące więc moze to miało wpływ na to że przełuk wyszedł bez zmian,leków nie biorę gdzyż nie pomagają na te dolegliwości i nie mam zamiaru brac ich prze całe życie.Po zrobieniu gastroskopii wynik wyglądał prawidłowo poza *W inwersji wpust z cechami niewielkiej przepukliny rozworu przełykowego*.Gastrolog stwierdziła że operacja nie ma sensu i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów,lecz po gastroskopii zadzwoniłem do owego chirurga i usłyszałem znowu co innego,że za młody jestem żeby brac całe życie leki i wskazniem jest młody wiek,oraz że tego nie da sie wyleczyć lekami.Bardzo proszę o odpowiedz czy te wyżej wymienione dolegliwosci mogą byc związane z tą niewielką przepukliną.Zaznaczę ze czuję ogulnie w klatce piersiowej taki dyskomfort a najgorzej po treningach siłowych.Dziękuje i Pozdrawiam!

Marco proszę o namiary tego lekarza ze śläska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy przepuklina rozworu daje bol dosc silny dlugo utrzymujacy sie w dołku pod mostkiem?

Bol to ucisk podobny do bolu dziasel, bardzo meczacy.

W gastroskopi wyszlo przepuklina bez nadzerek bo nadzerki wyleczylem ipp, i wlasnie jak przeszlo pieczenie od nadzerek to pojawil sie ten tepy bol ktory trwa praktycznie caly czas rqz bardziej raz mocniej. Ogolnie takie obolale mam miejsce pod mostkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×