Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stosowanie maści Nitrocard na szczelinę odbytu


Gość Ania, 28 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania, 28 lat

Mam szczelinę odbytu i niskie ciśnienie - lekarz przepisał mi Nitrocard maść - w ulotce pisze, że wciera się ją w okolice serca (o odbycie nic nie pisze) i rozumiem że to bardzo poważny lek. Czy mając ciśnienie 90/70 mogę ją stosować, czy mam nią smarować odbyt i w jakiej ilości? Ponadto mam smarować odbyt żelem Lignocainum Jelfa i Posterisanem H i brać Nospę Forte (wszystko 2 razy dziennie)? Czy mam te leki stosować w jakimś odstępie czasowym (posmarować 1 i czekać aż się wchłonie, aby zastosować kolejna maść) i czy kolejność tu jest ważna? Czy Nospa Forte razem z Nistrocardem nie obniżą mi ciśnienia jeszcze bardziej? Jak stosować te wszystkie leki razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając ciśnienie 90/70 mogę ją stosować, czy mam nią smarować odbyt i w jakiej ilości? - można stosować, ale z wielką ostrożnością, najlepiej smarować ujście odbytu, głównie w okolicy szczeliny, ilość maści powinna być niewielka, w formie malutkiego groszka Czy mam te leki stosować w jakimś odstępie czasowym (posmarować 1 i czekać aż się wchłonie, aby zastosować kolejna maść) i czy kolejność tu jest ważna? - najlepiej na początku zastosować maść Lignocainum (zwalcza ból) po około 5 minutach można najpierw zastosować Nitrocard, a potem Posterisan H Czy Nospa Forte razem z Nistrocardem nie obniżą mi ciśnienia jeszcze bardziej? - może obniżyć, ale najwyżej w niewielkim stopniu, jeśli wystąpiłyby znaczne zniżki ciśnienia np. z silnymi bólami głowy radzę odstawić zaraz Nitrocard i skontaktować się z leczącym Panią chirurgiem (proktologiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mierzyłam sobie ciśnienie i wynosiło 127/89. Biorę teraz maść Nitrocard. Już wcześniej bolała mnie często głowa, prawdopodobnie od tabletek antykoncepcyjnych, ale dziś nie bolała mnie wcale. Jak wzięłam Nitrocard to około 1,5 godziny później, zaczęła mnie boleć. Czy to zbieg okoliczności? Powinnam iść od razu do swojego chirurga czy pobrać lek jeszcze kilka razy i sprawdzić czy zawsze jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zbieg okoliczności? - prawdopodobnie tak, ból po Nitrocardzie zazwyczaj pojawia się zaraz po jego zastosowaniu Powinnam iść od razu do swojego chirurga czy pobrać lek jeszcze kilka razy i sprawdzić czy zawsze jest tak samo? - proszę nadal brać leki, na razie nie ma powodów do niepokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam, że boli mnie głowa jednak od tej maści. Czy bardzo ryzykowne będzie branie jej nadal? Mam dopiero 18 lat, więc nie wydaje mi się, że mam jakieś poważniejsze problemy z prawidłowym ciśnieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmniejszyc dakwe maści,bierze sie jej malutko.Ja także mam zawroty głowy,ale to znaczy,ze za dużo jej wziełam i potem biore jej stanowczo mniej.Tylko niewiem dlaczego dziś mam wielkie pieczenie odbytu po posmarowaniu i bóle jelit.Czy ktoś mi odpowie dlaczego je odczuwam po tej maści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mam bardzo małą dawkę, bo całą maść Nitrocard 2% mam wymieszaną z trzema tubkami wazeliny. Czasem mnie boli tak głowa, czasami nie. Nie chodzi raczej o ból, tylko o to jak bardzo jest szkodliwa ta maść. *Lek działa silnie drażniąco na błony śluzowe, dlatego, aby uniknąć podrażnienia, wcieranie maści należy wykonywać w gumowych rękawiczkach. W innym przypadku należy natychmiast po zastosowaniu leku dokładnie umyć ręce.* Pewnie dlatego nas szczypie. Proszę o wytłumaczenie tej części ulotki *]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi proktolog przepisał również tę maść. Już po pierwszym zastosowaniu odczuwałam silne bóle głowy, osłabienie, mroczenie. Miałam przepisane, aby stosować ją 3 razy dziennie, nie wyobrażałam sobie tego, gdyż po jednej dawce miałam już skutki negatywne. Wytrzymałam tylko 2 dni,stosując ją tylko raz dziennie i odłożyłam maść - bóle ustąpiły. Wybieram się do proktologa w celu zamiany maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma o tym pojęcie może wreszcie odpowiedzieć jak stosować tę maść. Czytałem gdzieś, że bezpośrednio na szczelinę ale *swojego* proktologa zrozumialem tak jakbym miał stosować ją dookoła - po prostu na odbyt?! Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maść należy wkładac sobie do odbytu, tak aby działała na szczelinę (wycisnąć 1 cm. maści na palec i... :-) najlepiej robić to w gumowych rękawiczkach). Jestem niskociśnieniowcem i cierpię na migreny, niestety ta maść to jedyny lek, który działa na szczelinę odbytu. W przypadku, kiedy pojawia się ból należy zmniejszyć dawkę maści np: zamianst wyciskać ok 1cm. należy wziąć ok. 0,5 cm. Maść nakładać 3 razy dziennie, minimalnie przez 6 tygodni. Po tym czasie należy udać się na wizytę kontrolną do proktologa. Ból ustępuje już po kilku użyciach, jednak nie odstawiajcie maści, ponieważ bardzo szybko wróci (szczelina nie zagoi się tak szybko). Myślę, że 6 tygodni używania maści to lepsze niz operacja, która nie zawsze jest udana. Wiem co mówię, ponieważ sama cierpię z powodu szczeliny odbytu i znam ludzi, którzy przeszli kilka operacji z tego powodu. Życzę cierpliwości i wytrwałości w stosowaniu leku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Margherita

Witam pierwszy raz pisze na forum w jezyku polskim ,mieszkam we wloszech tu sie lecze wiec nie zagladam :do nas: chce tylko wam powiedziec ze ja mam ten klopot od lat ,zawsze go zaleczalam i jakos lecialo ostatnio juz nie bylo ratunku od 3 miesiecy krwawilam bolalo siedziec nie szlo wcale ,lekarz mi powiedzial zabieg......poczytalam wszystko na temat szczelin i ostatnio trafilam na to iz duzo ludziom polmogla irrygacja dosc ciepla woda tak 4-5 minutowa przed wyproznieniem i w ciagu dnia ..... nie jestem naiwna ale musze sie przyznac byla to ostatnia deska ratunku i pomogla mi po 3 dniach bol mniejszy nie leciala krew przy wyproznienu,az po 10 dniach spokoj!!! bylo super tak okolo miesiaca ,dzis znow mi sie zaczyna wiec robie to znow oraz mam taki jakby to nazwac kolek na ktory daje sie zel i trzyma w odbycie ale podejrzewam ze w polsce tego nie ma to sie nazywa DILATAN sa rozne grubosci tego.......pomaga jak sie to ma na poczatku odrazu....ale zla jestem na to za 2 dni jade na urlop a tu masz jaki dyskomfort ........ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczeline odbytu stosuje masc proktis -m narazie jest mala poprawa po tygodniu leczenia moge siadac na tyłku i tak nie boli po wypro,znianiu Martwi mnie to tylko jak zaaplikuje te masc to mnie bardzo prze na dół tak jakby mi sie chciało siku nie wiem czy tak ma byc ?? moze ktos podpowie tak po 2 godzinach przechodzi i jest ok mam ja stosowac przez 4 tygodnie jesli nie przejdzie to kupie Nitrocard tak zlecił moj chirurg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zabieg laserem.15 min. i po bolu .i stosować maśc z nitrog. Zabieg tylko w gab.prywatnym lub klinice.W klinice drogo.W szpitalach na NFZ nie ma laseru.Ja płaciłam za zabieg 700 zl. A teraz chodzę na kontrole.to też kosztuje ,uważam ,że są niepotrzebne już no ale lekarz widać chce dalej kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×