Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pryszczyki w odbycie


Gość Majka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę o pomoc bo problem zatruwa mi życie. Bardzo ogólnie chodzi o hemoroidy ale nie tylko.Hemoroidy i zaparcia to zawsze był mój problem ale jakos sobie radziłam. W lipcu urodziłam dziecko i od tego czasu nie nie mogę się ich pozbyć. Udało mi się zwlaczyć zaparcia.Do niedawna karmiłam więc miałam ograniczone możliwości leczenia. W tej chwili udało mi sie nad hemoroidami zapanować na tyle że raczej nie krwawią i są małe. Ale bardzo martwi mnie jedna rzecz. Ostatnio przy zakładaniu czopka wyczułam w środku coś jakby chropowatego,nie boli,może delikatnie piecze przy dotyku.Czy może byż to związane z hemoroidami czy to objaw nowotworu? Dodam że we wrzesniu miałam robioną rektoskopię,w listopadzie mofrologię i OB a w grudniu USG jamy brzusznej oraz badanie na krew utajoną (powiedziano mi że jedna próbka kału wystarczy teraz do badania, nie trzy). Wszystkie wyniki były dobre.Od czasu do czasu odczuwam pobolewania w lewej lub prawej dolnej częsci brzucha, jakby kolkowe. A może ot efekt naciągnięcia od noszenia dziecka? Raz ból minął po pójściu na aerobik.Czy powinnam się martwić, zgłosic do lekarza? Bardzo martwi mnie to co wyczułam w środku odbytu.Czy badanie na krew utajoną wykrywa zarówno choroby jelita grubego jak i odbytu, np. polipy? A może już problem dla psychologa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być to związane z hemoroidami czy to objaw nowotworu? - trudno mi ocenić bez badania co to może być, najlepiej w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga (proktologa), wątpię, że to jakiś nowotwór skoro wszystkie badania (bardzo niedawno) wyszły w porządku, raczej to jest związane z hemoroidami A może ot efekt naciągnięcia od noszenia dziecka? - być może to przeciążenie kręgosłupa Czy powinnam się martwić, zgłosic do lekarza? - najlepiej w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga (proktologa) Czy badanie na krew utajoną wykrywa zarówno choroby jelita grubego jak i odbytu, np. polipy? - tak, ale to badanie jest bardzo mało precyzyjne A może już problem dla psychologa? - najpierw trzeba wykluczyć patologię w zakresie organicznym, aby móc szukać problemów w psychice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×