Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lewego jądra, kłócie w pachwinie


Gość Franek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i mam problem z jądrami a bardziej z lewym jądrem. Otóż bardzo często moje jądra są spięte, i wysoko pływają, nawet bez żadnych stresów i w ciepłe dni. Sprawia mi to dyskomfort i nie wiem co to jest. Gdy już dojdzie do tego,że moje jądra rozluźnią się i spłyną niżej również mam problem,ponieważ jądra są na tej samej wysokości a nieraz lewe jądro jest wyżej niż prawe a przecież powinno być odwrotnie. I zaobserowałem,że prawe jądro jest jakby zdrowsze, pływa bez przeszkód a lewe zawsze spięte, troche obolałe i ściśniete jakby do czegoś przylegało, nawet gdy jądra zwisają rozluźnione. Proszę o pomoc,bo na prawdę nie wiem co to może być. Ogólnie nie czuje jakis wielkich bulów ale jest taki dyskomfort z tym lewym jądrem. Czuję,że jest z nim coś nie tak. Nawet nieraz ciężko się te jądro przesuwa...Ostatnio zaniepokojony badałem te jądro. Nic chyba nie wyczuwam,lecz natrafilem chyba na nasieniowód,który jest wyraźnie grubszy i powiększony od tego z prawej strony. Natknąłem się też na coś co przylegało do lewego jądra,gdy to dotknąłem to na prawdę zabolało,ale to może być przewrażiliwienie, bo na prawdę się tym martwię. Odczuwam też bóle/kłócia z lewej strony moszny,ale trudno do ustalenia. Boli mnie też nad penisem... Dodam jeżeli to ważne,że 5 lat temu miałem operację na stulejkę i niestety ale regularnie się masturbuje ( nie potrafie wyjść z tego nałogu) Mam nadzieję,że mój list chociaż w częsci został zrozumiany i na prawdę proszę o pomoc. Zawsze mogę coś bardziej wytłumaczyć gdy będzie coś niezrozumiałe. pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być żylaki powrózka nasiennego, które mogą się ujawniać po 12-tym r. ż. a 15-tym roku życia częstość ich występowania stabilizuje się. Żylaki są wyczuwalne w trakcie badania w obrębie moszny jako twory guzowate obecne nad jądrem. W większości przypadków żylaki te nie wywołują istotnych dolegliwości. Czasami są to: uczucie dyskomfortu, ciężaru lub tępe pobolewania w obrębie moszny lub pachwiny. W rezultacie prowadzą do bezpłodności. Zgłoś się z tym do lekarza, który po przeprowadzeniu badań postawi właściwe rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej słyszałem na innym poratlu że to jest nadmierna ilość nasienia w jadrach ... Tam pisza ze trzeba czesto trzepac xD Inni pisza ze jak nie przejdzie w ciagu 2 tyg, to trzeba do urologa iść ... A jeszcze inni ze to sa bole okreowe i że powiekszaja sie jadra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilkunastu dni odczuwam ból w lewym jądrze. Czasami jest słaby-ćmi, ale najczęściej boli jak cholera, ze *świeczki w oczach stają*! Zastanawiam się co to może być, jądro nie jest powiększone... Czy ktoś z Was miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę was panowie chyba pocieszyć , mam też podobny *problem* tz. lewe jądro jest o wiele większe i zwisa niżej niż prawe. 5 lat temu też pobolewało mnie to jądro poszedłem do lekarza który po badaniu stwierdził że to żylaki powrózka nasiennego i skierował mnie na zabieg , po zabiegu jakby mniej bolało ale jądro jak zwisało tak zwisa, udałem się więc znowu do urologa który stwierdził że nic mi nie dolega a zwisające jądro to po prostu taka moja *uroda* i zalecił noszenie nie za luznych *gaci* aby to jądro nie zwisało tak bardzo i koniecznie z samej bawełny. No i jest ok. po prostu trzeba siebie zaakceptować każdy z nas jest trochę innej urody,nadmieniam że mam żonę , dzieci i bardzo udane życie seksualne pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem co i Franek...otóż od dłuższego czasu czuje ból w pachwinie(krocze) i tak jakby jąder, szczególnie po lewej stronie pachwiny. Częściej chodzę do toalety. Często się masturbuje i po wszystkim, właśnie ból się nasila i utrzymuje przez dłuższy czas. Tak samo boli przy dłuższym siedzeniu w jednym miejscu lub podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Byłem już z tym u urologa, który wykonał krótkie badanie i stwierdził ,że prawdopodobnie mogę mieć zapalenie gruczołu krokowego. Dostałem skierowanie na USG oraz na badanie moczu i krwi i tzw badanie PSA. Wynik PSA wyszedł w normie, USG bez zmian( prostata w porządku). mocz trochę zagęszczony(co ponoć jest przyczyną picia małych ilości płynów dziennie). Brałem antybiotyk( Nolicin) przez około 3 tygodnie i muszę powiedzieć że ból w kroczu tak jakby zanikł, następnie lekarz przepisał mi Doxycyclinum który stosowałem przez tydzień lecz w trakcie kuracji zacząłem mieć działanie niepożądane, mianowicie pieczenie i swędzenie odbytu. W tej chwili bóle po masturbacji nadal się utrzymują... Czekam na czyjąś pomoc co mam robić dalej?? Poza tym mam jeszcze kilka innych pytań, czy pomimo tego co napisałem mogę nadal uprawiać sport ,mianowicie piłkę nożną oraz czy picie alkoholu( mówię o małych ilościach) ma na to jakiś wpływ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 14 lat boli mnie bardzo lewe jądro nie przypominam sobie żebym się gdzieś uderzył ból odczułem z rana gdy się obudziłem jądro boli już mnie 3 godziny kiedyś też miałem taki przypadek ale po paru godzinach przestało co mam zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_Fighter

Czasem krótko bo rośniesz, ja też mam 14 lat i to jest często spotykane w tym wieku więc raczej nie ma się czym martwić. Chodzi o to że w naszym wieku to normalne , poza tym każdy mając 14 lat brzydko mówiąc trzepie sobię i trzeba troche ograniczyć ale za to tak zwane trzepanie zatrzynuje prostate w przyszłośći. wszystko powinno być ok :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mam 14 lat i to samo odczuwam co wy chłopcy. Poczytałem troche na necie i tak : - Jak was bolą jadra to sobie ztrzepcien ( CZASAMI) poniewaz w jadrach moze byc nadmiar nasienia ktory sie psuje, (moze dojsc do rozsadzenia jadra) -Takze mam lewe mniejsze od drugiego i klocie . Jednakze to raczej normalne w naszym wieku -.^. -A i prawie kazdy czuje dyskomfort z jadrami. Przygladnijcie sie na wf*ie kolegą ile razy wkladaja reke w majtasy i poprawiaja bo ich uwiera. To normalne. Pozdro dla wszytskich dojzalcow **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Za dwa dni mam zabieg który ma na celu usunięcie żylaków powrózka nasiennego który będzie wykonywany pod narkoza i tak się złożyło że dwa tygodnie po zabiegu mam urodziny i chciałbym się dowiedzieć czy dwa tygodnie po narkozie można spożywać alkohol . Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie stety ja tez mam takie obiawy mam bylem z tym u lekaza powiedzial ze nie mam zadnych zmian i wszystko jest normalnie dla pewnosci dal mi skierowanie na USG bedzie to za nie cale dwa tygodnie :( problem w tym ze nie moge wytrzymac psychicznie caly no prawie caly czas o tym mysle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×