Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po pół roku od zabiegu przepukliny pępkowej


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 12 września 2009 roku miałem operację przepukljny pępkowej. Muszę zaznaczyć że była na tyle mała iż chirurg (Dr. Opertowski z Warszawy) nie zalecił wstawiania siatki. Została zszyta z* podwójnym czymś**) Nie wiem dokładnie jak ta metoda się nazywała. Muszę powiedzieć że pierwszy chirurg powiedział mi iż do treningów pełnych będę mógł wrócić po 1 miesiącu. Pd razu wydawało mi się to dziwne. Poszedłem więc właśnie do Dr Opertowskiego. Powiedział że po miesiąc po operacji będę mógł już biegać, pływać itp. Oszczędzałem się jednak. Po 4 miesiącach miałem zacząć ćwiczyć. Zacząłem delikatnie od pompek i ciężarów 10 kg na bicepsy oba. Po jednym dwóch treningach zaczęła mnie boleć blizna. Przy spięciu, skręcie brzucha czuję takie mocne palenie,szczypanie. Lekarz powiedział żebym na 6 tygodni jeszcze przybastował z podnoszeniem ciężarów itp. ponieważ reaguję na treningi tym bólem... Tak zrobiłem. Minęło 6 tygodni i wczoraj zrobiłem sobie trening. Bardzo delikatny, jednak dzisiaj brzuch znowu boli bardziej. I tu moje pytanie...czy muszę się po prostu rozruszać? Czy muszę przyzwyczaić się do treningów co może być powiązane z bólem? Proszę o pomoc bo widzę że sprawa treningów po przepuklinie pępkowej nie jest opisana zbytnio. Na forach kulturystycznych piszą że mistrzowie świata w wyciskaniu ciężarów mieli po 3-4 przepukliny i dalej ćwiczyli, jednak ja nie jestem zawodnikiem. Chcę tylko dobrze wyglądać, dobrze się czuć, i mieć trochę potrzebnej siły. Wcześniej byłem bardzo aktywny, i chcę wrócić do 100% formy...czy jest to wogóle możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy muszę się po prostu rozruszać? - tak powinien Pan po tak długim okresie swobodnie się już ruszać Czy muszę przyzwyczaić się do treningów co może być powiązane z bólem? - co do powodu bólu trudno mi poi wiedzieć bez badania, najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga, który Pana operował, niech on po badaniu wyjaśni Panu co obecnie może się dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał Witkowski

No właśnie to badanie...czy to badanie ma polegać na tym że on dotknie miejsca ręką i powie że nic nie widzi żeby złego się działo? Bo tak było ostatnio. A tyle to sam jestem w stanie sobie wybadać. Widzę że dostanie od jakiegokolwiek specjalisty odpowiedzi kiedy mogę ćwiczyć nie jest możliwe...po co mi ta kasa cała którą zarabiam jak nic za nią nie mogę się dowiedzieć. Zoperować to potrafią a prowadzić pacjenta to już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×